• انتشار: ۲۷ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۴۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61947
پرینت
به اتهام سرقت بیت المال

سفیر پیشین افغانستان در تاجیکستان خواستار دستگیری غنی توسط اینترپل شد

سفیر افغانستان در تاجیکستان با پایین کشیدن عکس غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان و نصب عکس امرالله صالح و امان الله خان خواستار بازداشت غنی از سوی اینترپل شد.

 سفارت افغانستان در تاجیکستان از پولیس انترپول خواسته است اشرف‌غنی، حمدالله محب و فضل‌محمود فضلی را به اتهام دزدی بیت‌المال بازداشت کند تا ثروت مردم برگشتانده شود.

محمدظاهر اغبر؛ سفیر پیشین افغانستان در دوشنبه (چهارشنبه، ۲۷ اسد) با برگزاری نشستی اعلام کرد براساس قانون اساسی کشور در نبود، فرار یا مرگ رییس جمهور،  معاون اول عهده‌دار امور مملکت می‌شود که در حال حاضر امرالله صالح؛ سرپرست رسمی مقام ریاست جمهوری است.

سفیر افغانستان در دوشنبه تأکید کرد جهان باید بداند که نماینده رسمی افغانستان در سازمان ملل متحد برحال و پرچم کشور به عنوان هویت ملی در تمام کشورهای جهان در اهتزاز است. این سفارت از تمام نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی افغانستان خواسته است که پرچم ملی را هم‌چنان در اهتزاز نگه دارند.

او در بخشی از صحبت‌های خود افزود در حال حاضر، سیاسیون و طرف‌های دخیل در دوحه روی ایجاد یک حکومت همه‌شمول گفتگو می‌کنند و مردم منتظر نتیجه این گفت‌وگوها است.

سفارت افغانستان، تصویر محمداشرف غنی را پایین و عکس امرالله صالح و امان‌الله خان را نصب کرده است.

پس از فرار محمداشرف غنی از کشور، امرالله صالح اعلام کرده است که او براساس قانون اساسی پس از فرار اشرف غنی، سرپرست کرسی ریاست جمهوری است و برای تحکیم جایگاه خود با همه رهبران سیاسی در حال گفت‌وگو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.