• انتشار: 30 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 4780
پرینت

سفیر هند با مشاور امنیت ملی دیدار کرد

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی در دفتر کارش با آقای امر سینها سفیر کبیر جمهوری هند در کابل دیدار کرد.

این دیدار امروز (دوشنبه) صورت گرفت و پیرامون روابط دوجانبه و همکاری های امنیتی جمهوری هند با جمهوری اسلامی افغانستان بحث و تبادل نظر شد.

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی کشور گفت که روابط جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری هند روابط دوستانه و استوار بر اصل همکاری منطقه ای است.

آقای اتمر افزود، هندوستان یکی از دوستان نزدیک مردم و دولت افغانستان بوده و در شرایط دشوار همیشه در کنار مردم و دولت افغانستان ایستاده‌ است.

مشاور امنیت ملی برای سرکوب تروریزم بر تجهیز و توانمند ساختن نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کرد و گفت که دولت افغانستان از همه کشورهای دوست در منطقه و جهان همواره خواسته که در بلند بردن توانایی های جنگی نیروهای امنیتی و دفاعی با جمهوری اسلامی افغانستان کمک کنند.

آقای امرسینها سفیر جمهوری هند در کابل با تاکید بر موضع دولت هند درخصوص حمایت از پالیسی ضد تروریزم حکومت گفت که کشورش به همکاری های اقتصادی و امنیتی با جمهوری اسلامی افغانستان ادامه می دهد.

کشور یکی از کشورهای است روابط دوستانه ای با حکومت دارد که این امر باعث نارضایتی کشور پاکستان می شود؛ روابط پاکستان و هند چند سالی است که خصمانه می باشد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.