• انتشار: ۱۱ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۴۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16978
پرینت

سفیر سابق پاکستان: هر گونه نشست بدون حضور خود افغانستان نتیجه نخواهد داد

سفیر سابق پاکستان در افغانستان گفته است که برگزاری هر گونه نشست و کنفرانس در خصوص افغانستان بدون حضور خود افغانستان نتیجه نخواهد داد.

رستم شاه مهمند سفیر سابق پاکستان در افغانستان با اشاره به نشست اخیر سه جانبه در مسکو که در خصوص بررسی اوضاع افغانستان میان کشورهای روسیه، پاکستان و چین برگزار شد، گفته است که برگزاری هر گونه نشست و کنفرانس در خصوص افغانستان بدون حضور خود این کشور نتیجه نخواهد داد.

او همچنین گفته است که نقش مهم ایران به عنوان همسایه افغانستان که مرز مشترک بسیار طولانی با افغانستان دارد، در هر گونه پروسه صلح انکار ناپذیر است و باید ایران نیز حضور داشته باشد.

آقای مهمند افزوده است که حاکمیت افغانستان به عنوان یک کشور مستقل باید در نظر گرفته شود و این موضوع باید به بخشی اساسی در هر گونه نشست در خصوص پروسه صلح افغانستان مبدل گردد.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه هفته گذشته، مسکو میزبان سومین دور از نشست مشورتی سه جانبه کشورهای پاکستان، چین و روسیه در خصوص صلح افغانستان بود. این نشست با واکنش های زیادی از سوی مقامات و مردم کشور مواجه شد.

احمد شکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه گفته بود که این نشست اگر حتی با نیات خوب هم برگزار شود، دچار ابهام است و نتیجه نخواهد داد.

برخی اعضای مجلس نمایندگان نیز برگزاری این نشست را دخالت در امور افغانستان عنوان کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.