• انتشار: ۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۹:۴۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66476
پرینت

سفیر ایران در کابل: مشکلات اقتصادی زمینه ساز عضو گیری داعش در افغانستان شده است

سفیر ایران در کابل گفته است گروه های تروریستی با استفاده از فقر مردم در افغانستان سربازگیری می کند و کمک های بشردوستانه به افغانستان و توسعه اقتصادی این کشور باید مد نظر قرار گیرد.

بهادر امینیان؛ سفیر ایران در کابل گفته است که مشکلات اقتصادی افغانستان فاجعه برای مردم، عامل گسترش مهاجرت و سربازگیری جریان‌های تروریستی، از جمله داعش و دشمن مشترک افغانستان و ایران است.

سفارت ایران در کابل در تویتی نوشت آقای امینیان این اظهارات را در دیدار با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان مطرح کرده است. این دیدار روز گذشته (یک‌شنبه، ۲ عقرب) در کابل انجام شد.

سفیر ایران همچنین گفته است همه باید با این موضوع مسئولانه برخورد کنند. به‌گفته‌ی او، پی‌گیری بحث‌های توسعه‌ای، اقتصادی و کمک بشردوستانه به افغانستان باید در نظر گرفته شود.

این درحالی است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، فقر و بیکاری به‌گونه‌ی بی‌پیشینه‌ای، افزایش یافته است. نگرانی‌ها از این که گروه‌های تروریستی از جمله داعش از فقر مردم استفاده کرده و به سربازگیری اقدام کنند، وجود دارد.

داعش در جریان دو ماه گذشته فعالیت‌های آشکار در بخش‌های مختلف کشور، از جمله در شرق افغانستان داشته و حملات بزرگ تروریستی را در کابل، قندوز، قندهار و… نیز انجام داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.