• انتشار: ۱۰ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۱۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 58776
پرینت

سفیر افغانستان در ایران: سازمان های بین المللی برای واکسن مهاجرین افغانستانی در ایران اقدام کنند

غفور لیوال؛ سفیر افغانستان در تهران از سازمان‌های بین المللی خواست برنامه مشخصی را بخاطر واکسیناسیون مهاجرین افغان در ایران در نظر گیرند.

آقای لیوال این خواست را در دیدار با اندریکا راتوتی؛ رییس بیروی آسیا – پاسیفیک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین مطرح کرده است.

سفارت افغانستان در تهران در اعلامیه‌ای گفت در این دیدار آقای راتوتی در مورد اهداف سفر کاری شان به ایران معلومات داده و اظهار داشتند جهت اقدامات مؤثر بعدی برای رسیدگی به امور مهاجرین ملاقات‌های متعددی با کشورهای مهاجرپذیر در منطقه داشتند.

سفیر افغانستان در مورد چگونگی روند قانونمندسازی حضور مهاجرین افغان در ایران، از جمله روند توزیع تذکره و پاسپورت الکترونیکی معلومات ارایه کرده است.

او در مورد نگرانی مهاجرین در مورد برنامه واکسن کووید ۱۹ و محدودیت خدمات و مساعدت‌های سازمان‌های بین المللی به مهاجرین افغان مقیم ایران صحبت کرده و گفته است: «توقع ما از سازمانهای بین المللی برای مهاجرین و بویژه UNHCR این است که در راستای رسیدگی و مساعدت به مهاجرین اهتمام بیشتر نمایند…. ایجاب می نماید، که سازمانهای بین المللی برنامه‌های مشخصی بخاطر واکسیناسیون مهاجرین افغان را در برنامه داشته باشند».

آقای راتوتی در زمینه به سفیر افغانستان اطمینان داده که باوجود محدودیت‌‌‌‌‌های بودجوی و بیشتر شدن مهاجرت‌های کتلوی در سرتاسر جهان، جهت رسیدگی به مهاجرین افغان مقیم ایران به طرح برنامه‌های مشخص و عملی اقدام خواهد کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. ساندویچ پانل ارزان در تاریخ ۱۰ جوزا ۱۴۰۰:

    کاش همه زوتر واکسن بزنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.