سیاست

سفیر اتحادیه اروپا نسبت به کشتار غیرنظامیان در پنجشیر ابراز نگرانی کرد

«وان برانت» سفیر اتحادیه اروپا برای افغانستان می گوید که نگران گزارش ها در خصوص کشتار غیرنظامیان و بدرفتاری در ولایت پنجشیر است.

آقای برانت امروز (سه شنبه ۲۰ ثور) در واکنش به برخی گزارش ها درباره بدرفتاری افراد طالبان با غیرنظامیان در پنجشیر و حتی مواردی از قتل آنها، گفته است که نگران این کشتار غیرنظامیان است.

وی افزوده است این وضعیت بار دیگر نشان می دهد که نیاز به یک راه حل فراگیر برای وضعیت موجود افغانستان می باشد.

قابل ذکر است که به دنبال نشر گزارش ها از تشدید حملات جبهات مسلحانه ضد طالبان به شمول «جبهه مقاومت ملی» به رهبری احمد مسعود و «جبهه آزادی افغانستان» در ولایات پنجشیر و تخار، گزارش هایی از بدرفتاری و کشتار غیرنظامیان در این ولایت توسط طالبان منتشر شده است.

منابع مردمی از ولایت پنجشیر تایید کرده اند که افراد طالبان، غیرنظامیان را در این ولایت به اتهام ارتباط با جبهه مقاومت ملی شکنجه کرده و حتی به قتل رسانده اند.

در تصاویری نیز که در شبکه های اجتماعی از این ولایت و مناطق دیگر پخش شده دیده می شود که شماری از افراد طالبان غیرنظامیان را به اتهام ارتباط با جبهه مقاومت بازداشت و لت و کوب می کنند.

محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان نیز پیش تر در صفحه اجتماعی اش تایید کرد که شماری از غیرنظامیان به شمول کودکان در پنجشیر و اندراب به دست افراد طالبان کشته شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا