سیاست

سفیرافغانستان در کانادا از این کشور خواست مهاجرین افغان بیشتری بپذیرد

حسن سروش همچنین می گوید که جامعه جهانی باید فشار بیشتری روی طالبان وارد سازد تا هر چه سریع تر فرودگاه ها را برای پروازهای بیشتر تجاری جهت تخلیه بیشتر افراد از افغانستان آماده کند.  

وی افزود هزاران نفر از افغان هایی که تحت حاکمیت طالبان جان شان در خطر است، برای مهاجرت به کانادا نام نویسی کرده اند اما درخواست هایشان هنوز بررسی نشده است.

آقای سروش پیشنهاد می کند که کانادا باید پست های دیپلماتیک خود را در کشورهای همسایه افغانستان مانند پاکستان تقویت کند تا بتواند زمینه خروج افراد را سرعت بدهد.  

او همچنین از کانادا و دیگر کشورهای غربی خواست تا کمک های غذایی و دیگر کمک های بشردوستانه به افغانستان ارسال کنند تا از وقوع یک بحران انسانی در زمستان پیش رو جلوگیری گردد.

سفیر دولت اشرف غنی در کانادا همچنین هشدارمی دهد که اگر فقر در افغانستان افزایش یابد، زمینه فعالیت گروه تروریستی داعش که با طالبان در جنگ نیز است افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که پیش تر گزارش هایی منتشر شده بود که گویا گروه تروریستی داعش در ولسوالی های دورافتاده ولایت ارزگان در حال سربازگیری است و برای هر سرباز تازه وارد ۳۰ هزار افغانی پرداخت می کند.

شماری از آگاهان سیاسی و اجتماعی این موضوع را زنگ خطر جدیدی برای افغانستان توصیف می کنند و می گویند در شرایطی که اکثر جمعیت افغانستان بدلیل تحولات سیاسی اخیر بیکار شده و هیچ گونه درآمدی ندارند، پرداخت ۳۰ هزار افغانی از سوی گروه داعش می تواند اغوا کننده باشد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا