• انتشار: 28 دسامبر 2019
  • ساعت: 16:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40272
پرینت

سفارت پاکستان در کابل صدور ویزه را از فردا آغاز می کند

سفارت پاکستان در کابل در تاریخ ۱۳ عقرب سال جاری اعلام کرد بخش کنسولی این سفارت در کابل به علت‌های امنیتی تا اطلاع بعدی بسته خواهد بود.

سفارت پاکستان‌ در‌ کابل از آغاز دوباره روند صدور ویزه به شهروندان افغانستان خبر می‌دهد.

این سفارت امروز در رشتۀ توییتی اعلام کرد تمامی خدمات بخش کنسولی‌اش را فردا (یک‌شنبه، ۸ جدی/دی) از سر می‌گیرد.

سفارت پاکستان در کابل در تاریخ ۱۳ عقرب سال جاری اعلام کرد بخش کنسولی این سفارت در کابل به علت‌های امنیتی تا اطلاع بعدی بسته خواهد بود.

وزارت خارجۀ پاکستان نیز در آن‌زمان اعلام کرد شارژدافیر سفارت افغانستان در اسلام‌آباد را برای پاسخگویی در بارۀ «آزارواذیت» شماری از دیپلمات‌های پاکستان در کابل، احضار کرده است.

در یک خبرنامۀ این وزارت آمده‌ بود این دیپلمات‌ها در دو روز گذشته در مسیر راه سفارت پاکستان در کابل با موانع روبه‌رو شده‌اند.

وزارت خارجۀ پاکستان از حکومت افغانستان نیز خواسته بود تا این رویداد را بررسی کند.

وزارت امور خارجۀ افغانستان آن‌‌زمان در یک خبرنامه از فراخواندن یک مقام سفارت افغانستان در اسلام آباد در ارتباط با بدرفتاری در برابر دیپلمات‌های پاکستانی در کابل، اعتراض کرده بود.

این وزارت وعده داده بود ادعای نگرانی‌های امنیتی از طرف پاکستان را به گونه جدی بررسی می‌کند و  حکومت افغانستان به تأمین مصوونیت دیپلمات‌های این کشور و دیگر سفارتخانه‌ها متعهد است.

 بخش قنسولی سفارت پاکستان در کابل در حالی نزدیک به دو ماه بسته ماند که این سفارت پیش از آن نیز از درخواست کننده‌گان ویزۀ پاکستان خواسته بود که تنها برای انجام سفرهای «عاجل و مهم» درخواست ویزه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.