• انتشار: 13 اکتبر 2020
  • ساعت: 11:10
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 49592
پرینت

سفارت پاکستان در کابل صدور ویزای بلند مدت به شهروندان افغانستانی را تسهیل می کند

کنسولگری‌های پاکستان در کابل، ننگرهار، مزارشریف، قندهار و هرات بر اساس یک پالیسی تازه اقدامات فوری را به هدف تسهیل صدور ویزا به شهروندان افغانستان روی دست گرفته است.

سفارت پاکستان در کابل اعلام کرد اقدامات فوری برای تسهیل روند صدور ویزای این کشور برای شهروندان افغانستان روی دست گرفته شده است.

سفارت پاکستان در کابل با نشر خبرنامه‌یی افزود بر اساس یک پالیسی تازه، برای عده‌یی از شهروندان افغانستان که با اهداف مختلف می‌خواهند به پاکستان سفر کنند، ویزای درازمدت صادر خواهد شد.

در خبرنامه آمده است کنسولگری‌های پاکستان در کابل، ننگرهار، مزارشریف، قندهار و هرات بر اساس این پالیسی اقدامات فوری را به هدف تسهیل صدور ویزا به شهروندان افغانستان روی دست گرفته است.

در خبرنامۀ سفارت پاکستان تأکید شده است صدور ویزای این کشور به جز از تاجران، به همۀ متقاضیان دیگر به گونۀ رایگان صادر خواهد شد. سفارت پاکستان از داوطلبان دریافت ویزای این کشور تقاضا می‌کند به منظور رعایت نظم لازم، از تجمع در اطراف سفارت این کشور در کابل، خودداری کنند.

اقدامات برای تسهیل صدور ویزا از سوی سفارت پاکستان در حالی روی دست گرفته می‌شود که روزانه صدها شهروند کشور خواستار تسهیل ویزای این کشور هستند. پاکستان از آغاز سال روان خورشیدی روند صدور ویزا برای شهروندان افغانستان را به شدت کند ساخته است.

شهروندان کشور به منظور تداوی، مراجعه به سفارت‌های خارجی در اسلام‌آباد، اقامت و بازدید از اقارب به پاکستان می‌روند. شورای ملی پاکستان پس از سفر آقای عبدالله به این کشور، هفتۀ گذشته اعلام کرد که روند صدور ویزا برای شهروندان افغانستان از سر گرفته می‌شود. این سفارت اما مشخص نساخته است که روند صدور ویزا چه زمانی آغاز خواهد شد. دیروز نیز ده‌ها متقاضی ویزای پاکستان در برابر سفارت این کشور در کابل دست به راه‌پیمایی زدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.