سیاست

سفارت و نمایندگی های سیاسی افغانستان در امریکا رسما تعطیل شدند

سفارت افغانستان در امریکا اعلام کرده که فعالیت های این سفارت و نمایندگی های سیاسی افغانستان در شهرهای نیویورک و لاس آنجلس رسما متوقف شد.

سفارت افغانستان در واشنگتن با نشر بیانیه ای اعلام کرد که فعالیت های رسمی این سفارت و دو نمایندگی سیاسی افغانستان در ایالات متحده از تاریخ ۲۵ حوت رسما متوقف شده و مسئولیت نگهداری این نمایندگی ها رسما به وزارت خارجه امریکا محول گردیده است.

بیانیه علاوه کرد که پس از سقوط دولت پیشین، این سفارت متعهد به ارائه خدمات به افغان های ساکن در امریکا بوده است اما با توجه به تعلیق حساب های بانکی این سفارت از سوی مقام های امریکایی، سفارت با چالش های فراوانی مواجه بوده است.

عبدالهادی نجرابی معاون سفارت افغانستان در واشنگتن نیز با نشر یک فایل تصویری تعطیلی سفارت را تایید کرده و گفته است از آنجایی که ارائه خدمات کنسولی دیگر در امریکا میسر نیست، امکان دارد که سفارت افغانستان در کانادا به شهروندان افغانستان مقیم در امریکا خدمات ارائه دهد اما این موضوع هنوز نهایی نشده است.

در همین حال، خبرگزاری فرانسه گزارشی پیش تر منتشر کرده بود که تمامی نمایندگی های سیاسی افغانستان در سراسر جهان از سوی طالبان تحت فشار فزاینده ای قرار گرفته اند تا دیپلمات های پیشنهادی آنان را بپذیرند.

بیشتر بخوانید:

امریکا سفارت و کنسولگری های افغانستان را می بندد؛ عادله راز استفعا داد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا