• انتشار: ۳ قوس ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۱۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68814
پرینت

سفارت جاپان در کابل بازگشایی می شود

سفیر جاپان در کابل افزود: «جاپان می‌خواهد با حکومت جدید کار خویش را ادامه دهد و به‌خاطر ایجاد باور در نخستین گام، کمک‌هایش به افغانستان را افزایش می‌دهد و این کمک‌های بشری باید قبل از آمدن زمستان به افغانستان برسد.»

در دیدار سفیر چاپان با معاون سیاسی رئیس الوزرای طالبان در کابل قرار شد جاپان کمک های انسانی خود به مردم افغانستان را افزایش دهد و در اولین گام سفارت خود در کابل را بازگشایی کند.

سخنگوی طالبان اعلام کرد تاکاشی اوکاتا؛ سفیر جاپان برای افغانستان در دیدار با معاون سیاسی رییس‌الوزرای طالبان گفته‌است کشورش پس از اطمینان امنیتی، سفارت خود در کابل را بازگشایی خواهد کرد.

انعام‌الله سمنگانی؛ معاون سخنگوی طالبان در رشته توییتی نوشته‌است مولوی عبدالکبیر؛ معاون سیاسی ریاست الوزرای این گروه روز سه شنبه (۲ قوس) با تاکاشی اوکاتا؛ سفیر جاپان برای افغانستان در قصر سپیدار دیدار کرده‌است.

مولوی عبدالکبیر در این دیدار مناسبات افغانستان و جاپان را تاریخی خوانده‌است.

سفیر جاپان هم در دیدار با معاون رییس دولت طالبان گفته‌است «پیام ما این است که ما به حمایت از مردم افغانستان ادامه می‌دهیم».

به نوشته سمنگانی، تاکاشی اوکاتا افزوده‌است: «جاپان می‌خواهد با حکومت جدید کار خویش را ادامه دهد و به‌خاطر ایجاد باور در نخستین گام، کمک‌هایش به افغانستان را افزایش می‌دهد و این کمک‌های بشری باید قبل از آمدن زمستان به افغانستان برسد.»

سفیر جاپان به‌خاطر جلوگیری از بحران اقتصادی در افغانستان، ضمن تاکید بر بهبود روابط «امارت اسلامی» با جامعه بین‌المللی، اضافه کرده‌است: «ما تصمیم داریم بعد از اطمینان از امنیت، سفارت خویش را بازگشایی نماییم و به‌خاطر اقدامات عملی باید یک چارچوب مشترک ایجاد گردد.»

پیش از این، آلمان و عربستان نیز برای بازگشایی سفارت‌های خود در کابل اعلام آمادگی کرده‌بودند.

همچنین امارات متحده عربی به تازگی سفارت خود در کابل را بازگشایی کرده‌است.

این در حالی است که با گذشت صد روز از حکومت طالبان تاکنون هیچ کشوری «امارت اسلامی افغانستان» را به رسمیت نشناخته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.