• انتشار: 29 سپتامبر 2019
  • ساعت: 15:02
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38222
پرینت

سفارت بریتانیا در کابل خواستار بی طرفی کمیسیون های انتخاباتی شد

سفارت بریتانیا در کابل برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان را تبریک گفته از تمامی طرف‌ها خواسته است به مراحل قانونی روند انتخابات و نقش قانون احترام بگذارند.

یک روز پس از انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، سفارت بریتانیا در کابل از کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان خواسته است وظایف و مسئولیت‌های‌شان را بی‌طرفانه، مؤثر، کارا و شفاف انجام دهند.

سفارت بریتانیا در کابل امروز (یک‌شنبه، ۷ میزان) در رشته تویتی، برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان را تبریک گفته است. این سفارت از تمامی طرف‌ها خواسته است به مراحل قانونی روند انتخابات و نقش قانون احترام بگذارند.

سفارت بریتانیا در کابل از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری و حامیان آنان نیز خواسته است که از ادعاهای زودهنگام پیروزی و همچنان ادعاهای بی‌اساس تقلب خودداری کنند.

پیشتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) نیز اعلام کرده بود تنها کمیسیون مستقل انتخابات می‌تواند آمار رسمی اشتراک‌کنندگان در این انتخابات را به نشر برساند. یوناما همچنان از تمامی گروه‌ها خواسته بود در مورد آمار اشتراک‌کنندگان در انتخابات ریاست‌جمهوری مسئولانه برخورد کنند.

انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان روز گذشته در سایه‌ی تهدیدات بلند امنیتی و آرامش نسبتا خوب برگزار شد. بیش از ۹ میلیون نفر برای اشتراک در این انتخابات ثبت‌نام کرده بودند، اما آمارهای ابتدایی نشان می‌دهد که اشتراک مردم در این روند کم‌رنگ بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.