• انتشار: 13 اکتبر 2015
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3456
پرینت

سفارت امریکا زیر تیغ سناتوران/ سفارت امریکا حق اطلاع رسانی ندارد

برخی از اعضای مجلس سنا/بزرگان از سفارت امریکا مقیم کابل انتقاد کردند و اظهار کردند که سفارت امریکا حق ندارد با نشر خبرهای دروغ اذهان عمومی را تخریب کند.

فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس سنا گفت: مسوولیت سفارت امریکا نیست که به مردم اطلاع دهند که حمله می شود؛ این گونه اطلاعات تبلیغ است و همکاری با دشمن مردم افغانستان.”

نثار حارث عضو دیگر مجلس سنا نیز با انتقادی شدید از سفارت امریکا گفت: “سفارت امریکا توسط برخی شبکه های مخابراتی به شهروندان کابل پیام می دهد که طالبان قصد یک حمله بزرگ بر شهر کابل را دارد؛ امریکا با این کار می خواهد مردم کابل را وحشت زده کند.”

آقای حارث تاکید کرد که سفارت امریکا مرجعی نیست که چنین اخبار را نشر کند؛ اگر از حمله طالبان خبر دارد پس خودش این حمله را سازماندهی می کند.

این عضو مجلس سنا افزود، نیروهای امنیتی کشور توانایی این را دارد که جواب دندان شکنی برهر تحرک طالبان بدهند.

این گفته ها در حالی از سوی برخی از سناتوران ایراد می شود که گویا سفارت امریکا به برخی از شهروندان افغانستان از حمله طالبان به کابل هشدار داده است.

دو روز پیش سفارت امریکا به شهروندان خود گفته بود که مواظب رفتار و عبور و مرور خود در شهر باشید.

روز گذشته سخنگوی وزارت امور داخله این کار سفارت امریکا را ستود و افزود که این عمل باعث می شود که حملات انتحاری که به هدف آنان صورت می گیرد، کمتر واقع شود.

برخی دیگر از سناتوران نیز اظهار کردند که امریکا با افغانستان صادق نیست و از مقام های دولتی خواستند که در قسمت کمک های نظامی از روسیه کمک بگیرد.

نادر بلوچ رییس کمیسیون امور امنیتی مجلس سنا در این باره اظهار کرد “امریکا برای تامین صلح در افغانستان صادق نیست؛ زیرا کشوری(پاکستان) را که تروریزم را تمویل می کند، کمک مالی می کند”.

آقای بلوچ افزود: پاکستان خود همیشه نیروهای امنیتی افغان و نیروهای امریکایی را در افغانستان مورد هدف حملات خود قرار می دهد؛ اما با آنهم نمی دانیم چرا امریکا به آن کشور کمک می کند.

اخیرا امریکا اعلام کرده است که ۲۷۰ میلیون دالر را برای آموزش قطعات ویژه نظامی پاکستان کمک می کند.

این در حالی است که به تازگی جنرال دوستم از سفر به روسیه بازگشته و گفته است در این سفر از روسیه درخواست کمک تجهیزات نظامی کرده است که از سوی روسیه نیز پذیرفته شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.