• انتشار: 30 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 41286
پرینت

سفارت امریکا در کابل: کمیسیون های انتخاباتی برای اعلام نتیجه نهایی انتخابات افغانستان شفاف عمل کنند

سرپرست سفارت امریکا در کابل تأکید کرد: «ما از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی می‌خواهیم تا برای ارایه‌ی نتایج قانع‌کننده به رأی‌دهندگان، به‌طور شفاف و هماهنگ‌شده کار کنند.»

راس ویلسن، سرپرست جدید سفارت امریکا در کابل از کمیسیون‌های انتخاباتی خواست به‌طور هماهنگ و شفاف برای اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری کار کنند.

آقای ویلسن امروز (پنج‌شنبه، ۱۰ دلو) در یک پیام تویتری گفت حفاظت از دموکراسی در افغانستان مستلزم مشارکت و احترام به قوانین است.

او تأکید کرد: «ما از کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی می‌خواهیم تا برای ارایه‌ی نتایج قانع‌کننده به رأی‌دهندگان، به‌طور شفاف و هماهنگ‌شده کار کنند.»

این در حالی است که پیش از این کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی از عدم همکاری کمیسیون مستقل انتخابات در مواردی با کمیسیون شکایات انتقاد کرده بود.

انتخابات ریاست‌جمهوری در ششم میزان برگزار و نتایج ابتدایی این انتخابات در اول جدی اعلام شد. کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی به بیش از ۱۶ هزار شکایت در ارتباط با این نتایج رسیدگی کرد.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی در حال حاضر مصروف رسیدگی به بیش از شش هزار شکایت استینافی است. این کمیسیون همچنان گفته است به تمامی شکایات در زمان قانونی آن رسیدگی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.