• انتشار: 29 سپتامبر 2019
  • ساعت: 01:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38186
پرینت

سفارت امریکا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را به مردم افغانستان تبریک گفت

سفارت امریکا در کابل صبح روز شنبه اعلام کرده بود در کنار تمام رأی‌دهندگانی که در سراسر افغانستان برای تقویت دموکراسی در مواجهه با تهدیدات و مشکلات پای صندوق‌های رأی می‌روند، می‌ایستد.

همزمان با پایان روند رأی‌دهی انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، سفارت امریکا در کابل برگزاری این انتخابات را به مردم افغانستان تبریک گفت.

این سفارت در یک پیام تویتری از تمامی طرف‌ها تقاضا کرد تا اعلام نتایج انتخابات، آرامش را حفظ کرده و به تعهدات‌شان به اصول و قوانین افغانستان احترام بگذارند.

در این پیام تویتری آمده است: «تبریک به افغان‌هایی که با وجود تهدیدات و چالش‌ها قوی ظاهر شدند تا از حق دموکراتیک‌شان برای رأی‌دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان استفاده کنند. در زمانی که مسئولان کمیسیون انتخابات نتایج را بررسی می‌کنند، ما خواستار حفظ آرامش هستیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم تا به تعهدات‌شان به اصول و قوانین افغانستان احترام بگذارند.»

سفارت امریکا در کابل صبح روز شنبه اعلام کرده بود در کنار تمام رأی‌دهندگانی که در سراسر افغانستان برای تقویت دموکراسی در مواجهه با تهدیدات و مشکلات پای صندوق‌های رأی می‌روند، می‌ایستد.

در یک پیام تویتری این سفارت آمده بود از رأی‌دهنگان افغان حمایت می‌کند. این سفارت همچنان گفته بود: «رأی شهروندان قدرت آنان است.»

سفارت امریکا در کابل پیشتر از موارد بی‌شمار شکایت‌های مربوط به امنیت، عدم وجود فرصت‌های برابر و تقلب در انتخابات پیشرو ابراز ناراحتی کرده بود.

این سفارت روز دوشنبه (۱ میزان) از تمام نهادهای انتخاباتی و امنیتی افغانستان خواسته بود تا تمامی تدابیر ممکن برای اطمینان از یک انتخابات امن و شفاف را اتخاذ کنند، انتخاباتی که به گفته‌ی این سفارت برای مردم افغانستان اعتبار داشته باشد.

انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان امروز (شنبه، ۶ میزان) در سایه‌ی تهدیدات بلند امنیتی برگزار شد.

گروه طالبان پیشتر اعلام کرده بود که تمام مراکز و محلات رأی‌دهی را آماج حملات نظامی قرار می‌دهد. با این وجود تدابیر شدید امنیتی در سراسر کشور به‌خاطر برگزاری انتخابات شفاف در نظر گرفته شده است.

بیش از ۹ میلیون نفر برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرده بودند و حدود ۷۲ هزار نیروی امنیتی و دفاعی نیز امنیت این انتخابات را تأمین کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.