• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۰۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67316
پرینت

سفارت افغانستان در پاکستان بازگشایی شد؛ امارت اسلامی: دیپلمات تازه نفرستاده ایم

سفارت افغانستان در پاکستان بازگشایی شده اما مقامات امارت اسلامی می گویند دیپلمات تازه به این کشور اعزام نکرده اند.

سفارت افغانستان در پاکستان بازگشایی شده و همانند گذشته به مهاجرین افغانستانی در این کشور خدمات ارائه می کند.

در اعلامیه سفارت افغانستان در پاکستان آمده است:«به اطلاع مهاجرین افغان مقیم پاکستان، تجاران، اتباع پاکستانی و سایر مراجعین خارجی محترم که خواهان سفر به افغانستان از طریق پاکستان می باشند، رسانیده می‌شود فعالیت‌های سفارت افغانستان در اسلام آباد و قنسولگری‌های کشور در پیشاور، کراچی و کویته کما فی سابق ادامه دارند و مراجعین محترم می توانند ۵ روز در هفته، (دوشنبه الی جمعه) از ساعت ۹ صبح الی ۴ عصر به نمایندگی‌های متذکره مراجعه نمایند.»

از سویی هم، ادامه کار سفارت افغانستان در اسلام آباد با واکنش‌های گونه‌گونی روبرو شده است.

سید اکبر آغا، رییس شورای راه نجات افغانستان، گفت: «تا به حال درباره به رسمیت شناختن معلومات در دست نیست. اما خوب است برای رسیدگی به مشکلات مهاجرین یگان فعالیت‌‌های روزانه باشد.»

در این میان امارت اسلامی نیز آغاز فعالیت سفارت افغانستان در اسلام آباد را تأیید می‌کند و می‌گوید این کار برای حل چالش‌های شهروندان کشور در پاکستان انجام شده است.

سخنگوی امارت اسلامی آغاز به کار سفارت افغانستان در اسلام آباد را برای حل چالش‌های شهروندان کشور عنوان کرده می گوید این کار به معنای فرستادن دیپلمات تازه به پاکستان نیست.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، گفت: «کسانی که در آن‌جا بودند، مامورین سفارت‌خانه‌ها و قونسلگری‌ها، آن‌ها پس فعالیت خود را آغاز کردند. چون شما می‌دانید با سفارت‌خانه‌ها و قونسلگری‌ها مردم زیاد کارهای شان بند است. این به این معنا نیست که دیپلمات‌های ما آن‌جا رفته باشه و رسما پذیرفته شده باشند.»

این در حالی ست که پیش از این نیز از اعزام دیپلمات های تازه از سوی امارت اسلامی به پاکستان گزارش هایی منتشر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.