سیاست

سفارت افغانستان در تاجیکستان ۸۰۰ هزار دالر اشتباهی را به طالبان باز نمی گرداند

سفارت افغانستان در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان اعلام کرده که مبلغ 800 هزار دالری که اشتباها به حساب این سفارت واریز شده است را باز نمی گرداند.

محمد ظاهر اغبر سفیر افغانستان در تاجیکستان امروز جمعه (۳ جدی) به خبرنگاران گفت که این سفارت مبلغ حدودی ۸۰۰ هزار دالر را به طالبان باز نمی گرداند زیرا آنها نیز مانند بقیه دنیا طالبان را به رسمیت نمی شناسند.

وی گفت: «طالبان هیچ حقی ندارند که درخواست مطالبه این وجه را کنند؛ و از آنجایی که سفارت افغانستان تنها نمایندگی رسمی دولت جمهوری اسلامی افغانستان در تاجیکستان است، طالبان حق پرسش در خصوص این مبلغ و مبالغ دیگر که در این سفارت جمع می شوند را ندارد.»

آقای اغبر علاوه کرد: «ما نیز مانند بقیه دنیا طالبان را به رسمیت نمی شناسیم؛ آنها چه کسانی هستند که درخواست پول دولت قانونی را بکنند؟ ما اینجا افغانستان کوچکی هستیم که با شمار زیادی از شهروندان افغانستان در اینجا زندگی و کار می کنیم. حدود ۱۰ هزار افغان اینجا زندگی می کنند که ما به آنها در کار و زندگی شان کمک می کنیم.»

گفتنی است که در آخرین روزهای سقوط دولت پیشین، مبلغ حدودی ۸۰۰ هزار دالر امریکایی به دستور اشرف غنی در دستور کار وزارت مالیه قرار گرفته بود تا به حساب سفارت افغانستان در تاجیکستان واریز گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا