• انتشار: 13 ژانویه 2020
  • ساعت: 12:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 40818
پرینت

سفارت افغانستان در ایران: شماری از بستگان قربانیان هواپیمای اوکراینی پیدا نشده

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد از ۱۳ شهروند افغانستان که در هواپیمایی اوکراینی کشته شده‌اند، ۶ شش نفر آنان تابعیت دوگانه افغانستان و سویدن/سوئد را داشتند، سه نفر شهروند افغانستان و آلمان بودند و چهار نفر دیگر نیز تنها شهروند افغانستان بودند.

سفارت افغانستان در تهران اعلام کرد تاکنون موفق نشده تمام بستگان قربانیان هواپیمای اوکراینی را پیدا کند.

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد از ۱۳ شهروند افغانستان که در هواپیمایی اوکراینی کشته شده‌اند، ۶ شش نفر آنان تابعیت دوگانه افغانستان و سویدن/سوئد را داشتند، سه نف شهروند افغانستان و آلمان بودند و چهار نفر دیگر نیز تنها شهروند افغانستان بودند.

سفارت افغانستان گفته که وزارت خارجه ایران فهرست ده نفر را به آنان داده که شهروند افغانستان هستند.

در اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران آمده که برای پیگیری این حادثه کمیته‌ای تحت ریاست فاطمه تالقانی، دبیراول سفارت افغانستان در تهران ایجاد شده تا در تماس با اقارب این جان باختگان و ادارات ذیربط ایرانی در زمینه شناسایی و تسلیم دهی اجساد قربانیان اقدام عملی و عاجل را روی دست گیرد.

سفارت افغانستان افزوده که این نهاد در قدم نخست با نشر اطلاعیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و اعلام شماره‌های تماس و همچنین در صحبت‌های متواتر با وزارت امور خارجه خارجه ایران و طب عدلی( پزشکی قانونی) این کشور سعی در یافتن اقارب جان باختگان حادثه نموده است.

این نهاد افزوده که تاکنون این کمیته فقط موفق به دیدار با بستگان مهدی محمدی، مهدی رضائی، حسین رضایی، رحیمه کاتبی، زین العابدین سعادت، شهرام تاجیک، سکینه احمدی، محسن احمدی و مطهره احمدی شده است.

سفارت افغانستان افزوده که تنها از اقارب مهدی تاجیک تااکنون اطلاعی در دسترس نیست و یک گروه ارتباطی واتس‌آپ جهت ارتباط موثر و تبادل اطلاعات با اعضای این خانواده ساخته شده است.

در اطلاعیه سفارت افغانستان آمده که برای تشخیص اجساد از وابستگان درجه یک قربانیان، توسط پزشکی قانونی نمونه گیری شده و این سفارت منتظر تسلیم دهی اجساد قربانیان هستند.

این نهاد گفته که اقدامات پیرامون سایر امور حقوقی و فنی این سانحه در سطح بین‌المللی با عضویت وزارت امور خارجه افغانستان پیگیری می‌شود.

سفارت افغانستان تاکید کرده که اسامی قربانیان که تاکنون وزارت خارجه ایران اعلام کرده که شهروند افغان هستند، عبارتند از حسین رضائی، مهدی رضایی، سکینه احمدی، محسن احمدی، مطهره احمدی، شهرام تاجیک، مهدی تاجیک، مهدی احمدی، رحیمه کاتبی و زین العابدین سعادت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.