• انتشار: 11 ژانویه 2016
  • ساعت: 23:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5988
پرینت

سفارت آمریکا نسبت به طرح گروگان گیری شهروندان خارجی در افغانستان هشدار داد

سفارت آمریکا در کابل امروز دوشنبه هشدار داد که بر اساس گزارش هایی، شورشیان طرح ریزی کرده اند که یک آمریکایی و چند شهروند اروپایی را که برای یک موسسه شخصی کار می کنند را گروگان بگیرند.

پیام فوری سفارت امریکا می نویسد:

“سفارت آمریکا در کابل گزارش هایی دریافت کرده است که گروهی نامعلوم از شورشیان افغانستان در نظر دارند تا شماری از شهروندان امریکایی و اروپایی که برای یک موسسه غیردولتی در ولایت ننگرهار کار می کنند را به گروگان بگیرند.”

سفارت آمریکا با بیان اینکه از هدف، موقعیت و شیوه گروگان گیری اطلاعی ندارد، جزئیات بیشتر دیگری نیز در این خصوص ارائه نکرد.

تنها مسئله که پیام سفارت امریکا در پیام هشداری خود علاوه میکند اینست که این شهروندان خارجی از مسیر کابل به ولایت ننگرهار مسافرت می کنند.

این پیام در حالی از سوی سفارت امریکا در کابل مطرح می شود که اخیرا ناامنی ها در کشور افزایش یافته است، و از سویی دیگر اولین نشست چهارجانبه برای تدوین راه کاری برای از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان با طالبان در اسلام آباد امروز برگزار شد.

لازم به ذکر است که وبسایت سفارت آمریکا در کابل به تمامی شهروندان خود نسبت به وضعیت امنیتی افغانستان هشدار می دهد و از شهروندان خود می خواهد در صورت ممکن از مسافرت به افغانستان خوددداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *