• انتشار: 15 نوامبر 2015
  • ساعت: 21:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4374
پرینت

سفارت آلمان در کابل کمپاینی برای جلوگیری از مهاجرت راه انداخت

سفارت آلمان در کابل به منظور جلوگیری از سیل مهاجرت های غیرقانونی به سوی اروپا به ویژه آلمان، امروز در کابل کمپاینی را راه اندازی کرد.

در این کمپاین، پوسترها و بنرهای بسیاری در مناطق مختلف و پر ازدحام شهر کابل نصب شدند که پیام دولت آلمان را به دو زبان ملی کشور می رساندند.

همچنین یک صفحه فیس بوکی و یک وب سایت طراحی و راه اندازی شد تا در آن پیام دولت آلمان را به آن دسته از شهروندان افغان که تصمیم به مهاجرت غیرقانونی و پرداخت مبالغ هنگفت دارند برسانند.

در یکی از این پوسترها نوشته شده بود “آیا می خواهید افغانستان را ترک کنید؟ آیان مطمئن هستید؟”

همچنین در یکی از پست های صفحه فیس بوکی نوشته شده بود “به شایعاتی که قاچاقبران انسان که سفری راحت و بی خطر به سوی اروپا و زندگی راحت به شما در آنجا وعده می دهند باور نکنید. زندگی خود را در راه قاچاق به سوی اروپا به خطر نیندازید. قاچاقبران انسان جنایتکارانی هستند که فقط پول های شما را می خواهند. آنها واقعیت را نمی گویند و جان انسان ها برای آنها ارزشی ندارد.”

یکی دیگر از این پست ها می نویسد به شایعاتی که گفته می شود آلمان فورا قبولی و تابعیت می دهد باور نکنید.

این پست نوشت “آیا آلمان اقامتی نامحدود و تابعیت فوری می دهد؟ اشتباه است! آلمان به هیچ کس اقامتی نامحدود و تابعیت فوری نمی دهد.”

این پست همچنین هشدار می دهد که آن دسته از کسانی که پرونده پناهندگی آنها به صورت قانونی رد شده است باید به کشورهای خود بازگردند و یا حتی ممکن است دیپورت شوند.

این پیام می افزاید که برخلاف تمامی شایعاتی که از سوی قاچاقبران انسان مطرح می شود، آنان به طور آگاهانه زندگی انسان ها را به خطر می اندازند.

در پیامی دیگر، این صفحه فیس بوکی نوشت که شایعاتی دیگر وجود دارد که آلمان به محض ورود مهاجران، آنها را تحت پوشش مالی قرار می دهد. چنین ادعایی از سوی قاچاقبران انسان مطرح می شود تا مهاجران را به این سفر اغوا کنند، در حالیکه این قاچاقبران انسان به طور آگاهانه زندگی این مهاجران را به خطر می اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.