سیاست

سعید خوستی سخنگوی وزارت داخله تحت ریاست سراج الدین حقانی شد

وزارت امور داخله به رهبری طالبان امروز (یکشنبه ۴ میزان) اعلام کرد که «قاری سعید خوستی» به عنوان رئیس مطبوعات و ارتباط عامه این وزارت در جلسه ای با اشتراک «مولوی زین الله عابر» رئیس دفتر سراج الدین حقانی و «مولوی عبدالحکیم حمدی» رئیس کل ارتباطات استراتژیک وزارت داخله معرفی گردید.

سراج الدین حقانی فرمانده شبکه حقانی که از سوی طالبان به عنوان سرپرست وزارت امور داخله معرفی گردید توسط پولیس اف بی آی آمریکا تحت تعقیب است.

یک روز پس از معرفی حقانی به عنوان سرپرست وزارت داخله، پولیس آمریکا جایزه منجر به دستگیری مستقیم حقانی را دو برابر کرد و به ۱۰ میلیون دالر افزایش داد، که با واکنش طالبان روبرو شد.

ذبیح الله مجاهد این اقدام پولیس آمریکا را نقض توافقنامه صلح دوحه اعلام کرد و گفت که سراج الدین حقانی از اعضای طالبان است و با هیچ نام و مشخصات دیگری شناخته نمی شود.

تاکنون تصویری از چهره سراج الدین حقانی منتشر نشده است و تنها تصویری که از او در رسانه ها پخش می گردد همانی است که پولیس اف بی آی آمریکا آن را منتشر کرده که آن هم به صورت نیم رخ و بسیار کم کیفیت است.

در جلسه ی امروز هم که قاری سعید خوستی به سمت سخنگوی وزارت امور داخله تعیین شد، سراج الدین حقانی در تصاویر منتشر شده از این جلسه دیده نمی شود.

رئیس دفتر سراج الدین حقانی و رئیس عمومی ارتباطات استراتژیک وزارت امور داخله به رهبری طالبان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا