اجتماعی

سرک دره سنگلاخ تا ولسوالی جلریز آسفالت می شود

این سرک کمی بیشتر از ۱۸ کیلومتر طول دارد و قرار است با عرض ۷ متر که با احتساب دو شانه یک متری در کنار سرک که ۹ متر می شود، اعمار شود.

محمود بلیغ، وزیر فواید عامه هنگام قرارداد این سرک امروز با اظهار امیدواری به رسانه ها گفت که با تکمیل شدن ساختمان سرک، سهولت های فراوانی برای کشاورزان ولایت میدان وردگ فراهم خواهد شد.

آقای بلیغ، همانند گذشته به شرکت برنده گوشزد کرد که تمام معیارها و استاندردهای سرک سازی را مد نظر بگیرد. او همچنان از مهندسان و کارمندان وزارت فواید عامه نیز خواست که بدون هیچ سهل انگاری باید تمامی ملاک های اینجینری را مد نظر بگیرند و در ساخت سرک توجه کنند.

وزیر فواید عامه همچنین از کارکردهای گذشته شرکت برنده شده به خوبی یاد کرد. شرکت برنده پیش از این سرک دوشی به پلخمری را احداث کرده است.

عبدالباری وردگ، رییس اجرایی شرکت برنده شده در همین حال از اعتماد دوباره وزارت فواید عامه اظهار امتنان کرد و افزود که متعهد به تمامی معیارهای سرک سازی براساس قرارداد است.

براساس قرارداد، شرکت برنده بعد از تحویل گیری توسط وزارت فواید عامه موظف می باشد تا یک سال دیگر سرک ضمانت کند و هر گونه تخریب و کاستی کار را پاسخگو باشد.

گفتنی است که این سرک قرار است تا ۱۲ ماه دیگر اعمار شود. سرک مذکور  به دو شاخه تقسیم می شود که یک شاخه ان به ولسوالی پغمان و شاخه دیگر آن به ولسوالی سرخ پارسا وصل می شود.

تعمیر سرک بامیان-یکه ولنگ

وزیر فواید عامه در این نشست به تخریب سرک بامیان به ولسوالی یکه ولنگ نیز اشاره کرد و افزود که این سرک یکی از بهترین سرک های ساخته شد در کشور است.

سرک بامیان- یکه ولنگ توسط یک شرکت کوریایی سه سال پیش ساخته شده بود که هفته پیش بر اثر یک حادثه طبیعی قسمتی از سرک تخریب شده است.

وزیر فواید عامه گفت وزارت در نظر دارد که به زودی این قسمت را تعمیر کند.

بر اساس قرارداد با شرکت های برنده، بعد از یک سال ضمانت، حفظ و مراقبت سرک ها بر عهده وزارت فواید عامه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا