• انتشار: 26 جولای 2020
  • ساعت: 10:57
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 46218
پرینت

سرپرست وزارت فرهنگ: دو هزار رسانه خصوصی از پرداخت مالیات فرار کرده اند

طاهر زهیر سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید بیش از دو هزار رسانه به دلیل فرار از مالیان جوازشان را تمدید نکرده اند و در صورت ادامه این روند با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

 محمدطاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت دوهزار رسانه خصوصی و نهادهای رسانه‌ای در سراسر کشور به دلیل فرار از پرداخت مالیات، جواز فعالیت‌شان را تمدید نکرده‌اند.

آقای زهیر این اظهارات را روز گذشته (شنبه،‌ ۴ اسد) در نشست «شناسایی و استفاده از سرچشمه‌های عایداتی وزارت اطلاعات و فرهنگ»‌ مطرح کرد.

به گفته‌ی زهیر، در صورتی که مالکان رسانه‌های خصوصی جوازشان را تمدید نکنند، با برخورد قانونی مواجه خواهند شد.

در همین حال، سید جعفر راستین، رییس نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید که در طی دو دهه‌ی گذشته حدود چهارهزار رسانه که تابع پرداخت مالیات اند، نزد این وزارت ثبت شده است.

آقای راستین گفت این رسانه‌ها شامل رادیو، تلویزیون، نشریه‌های چاپی (روزنامه، هفته نامه، ماه‌نامه، گاه‌نامه، فصل‌نامه و…)، مؤسسات نشراتی، دارالترجمه‌ها، شبکه‌های کیبلی، شرکت‌های تبلیغاتی، نهادهای تحقیقات رسانه‌ای و مراکز آموزش ژورنالیزم می‌شوند.

به گفته‌ی راستین، تمام این رسانه‌ها مطابق قوانین نافذه‌ی کشور نزد وزارت اطلاعات و فرهنگ ثبت شده و مکلف به پرداخت مالیات اند. او اما تأکید می‌کند که حدود دوهزار رسانه مکلفیت‌های مالیاتی‌شان را ادا نکرده‌اند.

رییس نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌پذیرد که در سال‌های گذشته شماری از این رسانه‌ها از فعالیت باز مانده‌اند، اما از آن‌جایی که فعالیت‌شان را به‌گونه‌ی رسمی متوقف نکرده‌اند، نزد وزارت اطلاعات و فرهنگ به‌عنوان رسانه شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.