سیاست

سرپرست وزارت دفاع و رئیس جدید ستاد مشترک ارتش معرفی شدند

مقامات در وزارت دفاع ملی می گویند که طارق شاه بهرامی به عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی معرفی و محمد شریف یفتلی نیز به عنوان رئیس جدید ستاد مشترک ارتش منصوب شده است.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که دو مقام جدید روز گذشته (سه شنبه) به طور رسمی در جریان مراسمی توسط محمد سرور دانش معاون رئیس جمهوری معرفی گردیدند.

لازم به ذکر است که در این مراسم شماری از مقامات عالی رتبه کشور به شمول محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری، تاج محمد جاهد وزیر امور داخله، معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی، افضل لودین مشاور امور امنیتی و هارون چخانسوری معاون امور اداری رئیس جمهور حضور داشتند.

گفتنی است که به دنبال رویداد مرگبار تروریستی در قول اردوی ۲۰۹ شاهین که منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن از سربازان غیر مسلح گردید، جنرال عبدالله خان حبیبی وزیر پیشین دفاع ملی و جنرال قدم شاه شهیم رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش همزمان استفعا دادند و رئیس جمهوری نیز روز دوشنبه استعفای هر دو را پذیرفت.

طالبان مسئولیت حمله بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین را بر عهده گرفت و آن را در تلافی کشته شدن برخی رهبران این گروه در شمال کشور عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا