سیاستِتیتر یک

سرپرست وزارت دفاع: عملیات الفتح طالبان ناکام بوده است

آقای خالد که روز شنبه، چهارم جوزا، در مراسم معرفی فرمانده جدید قول‌اردوی عملیات خاص صحبت می‌کرد، گفت، گروه طالبان با تمام توانی که داشت و با استفاده از «تروریستان» خارجی نیز نتوانست یک نقطه در ساحه تحت کنترل خود تغییر ایجاد کند. در حالی که گروه طالبان در گذشته شهرها را سقوط می داد و «قتل عام»، «فاجعه‌» و «چور و غارت» می‌کرد.

اسدالله خالد با اشاره به سقوط برخی از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی توسط گروه طالبان گفت جنگ‌جویان این گروه هیچ‌گاهی نتوانسته‌اند این پاسگاه‌ها را حفظ کنند.

به گفته او، نیروهای امنیتی پاسگاه‌های‌شان را به زودترین فرصت دوباره پس گرفته‌اند.

سرپرست وزارت دفاع ملی در این مراسم به نیروهای دفاعی کشور اطمینان داد حفاظت و حمایت آن‌ها از اولویت‌های وزارت دفاع ملی است و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

از سوی دیگر، فرید احمدی، فرمانده جدید قول‌اردوی عملیات خاص، در این مراسم و طی سخنانی برنامه‌کاری خود را توضیح داد.

وی گفت که برای تأمین امنیت و کاهش تلفات نیروهای امنیتی، عملیات‌های خاص افزایش خواهد یافت و نیروهای دفاعی کشورحالت تهاجمی خواهند گرفت.

وی در عین حال از گروه طالبان خواست دست از جنگ و خشونت‌ها بردارد.

فرید احمدی گفت: «به طالبان هشدار می‌دهم خود را بى‌دلیل نکشید، خود را معیوب نسازید، برای خانواده‌های‌تان دل بسوزانید که بعد از شما بدبخت می‌شوند؛ سلاح‌تان را به زمین بگذارید.»

آقای احمدی به گروه طالبان خاطرنشان کرد ارتش در تعقیب آن‌ها است و این گروه را به دلیل «جنایت»‌شان محاکمه خواهد کرد.

فرمانده جدید قول‌اردوی عملیات خاص به «تروریستان» خارجی نیز هشدار داد و از آن‌ها خواست که افغانستان را ترک کنند، در غیر آن افغانستان به گورستان آن‌ها مبدل خواهد شد.

باید حکومت افغانستان در آغاز سال جاری عملیاتی را با نام «خالد» اعلام کرد. به دنبال آن گروه طالبان عملیات‌شان را «الفتح» نامید. این‌گروه هدف از عملیات‌ الفتح را تشدید حمله‌ها بر مواضع نیروهای امنیتی افغان و همکاران بین‌المللی این نیروها خوانده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا