- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

سرپرست سفارت امریکا در کابل: امریکا ۲۹ میلیون دالر در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هزینه کرد/ از روند های دموکراتیک حمایت می کنیم

سر پرست سفارت ایالات متحده امریکا در کابل گفت این کشور از پروسه های دموکراتیک در افغانستان حمایت می کند، صرف نظر از اینکه برندۀ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان چه کسی ست با حکومت جدید افغانستان متعهد به کار خواهد بود.

راس ویلسن در برگه تویترش نوشت: “ایالات متحده برای حمایت از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ۲۹ میلیون دالر هزینه کرد، زیرا برای ما آنچه را که افغان‌ها در روند دموکراتیک و تقویت حکومت انتخابی انجام می‌دهند، اهمیت دارد.”

سرپرست سفارت امریکا افزود ایالات متحده متعهد به ادامه کار با حکومت جدید افغانستان است تا این مشارکت پایدار تقویت شود و صرف نظر از اینکه برندۀ این انتخابات کی خواهد بود.

آقای ویلسن چندی پیش به عنوان شارژدافیر سفارت امریکا در کابل گماشته شد و در روز های نخست کاری اش گفته بود “صلح و انتخابات” افغانستان در اولویت کاری اش قرار دارد.

بر اساس نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، محمد اشرف غنی برندۀ انتخابات اعلام شده، اما داکتر عبدالله عبدالله که در رده دوم قرار گرفته بود نتایج ابتدایی انتخابات را نپذیرفته است.