• انتشار: 10 جولای 2021
  • ساعت: 15:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 60362
پرینت

سرور دانش و صلاح الدین ربانی از تصمیم اسماعیل خان برای جنگ با طالب استقبال کردند

محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری و صلاح‌الدین ربانی، رییس حزب جمعیت از تصمیم اسماعیل خان در هرات برای جنگ با طالبان استقبال کردند.

اسماعیل خان به دنبال سقوط چندین ولسوالی و گذرگاه‌ تجارتی در هرات رهبری جهبه مقاومت مردمی علیه طالبان را بر عهده گرفته است.

سرور دانش روز شنبه، نوزدهم سرطان، در فیس‌بوکش نوشته است که حرکت وسیع مردمی در سراسر کشور در حمایت از نیروهای امنیتی و برای مقابله با جنگ‌طلبی طالبان شکل گرفته است.

دانش نوشته است: «در این میان در هرات باستان و حوزه جنوب غرب، امیر اسماعیل خان آماده‌گی کامل خود را در حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی و بسیج مردم برای سرکوب حملات طالبان اعلام کرد. امیر صاحب اسماعیل خان از پیش‌کسوتان جهاد و مقاومت بوده و در مبارزه علیه افراطیت و مداخله بیگانه‌گان پیشینه درخشانی دارد و از بنیان‌گذاران و حامیان نظام سیاسی و قانون اساسی کشور بود و است. »

معاون دوم ریاست جمهوری از همه نیروها و شخصیت‌های سیاسی و تمام اقشار و گروه‌های مردمی در سطح کشور خواسته است که این حرکت را الگو قرار دهند؛ زیرا به گفته او، امروز در دو راهی بقا و فنا، از موجودیت حاکمیت ملی، نظام سیاسی و قانون اساسی کشور حمایت کنند و در مقابل «سپاه جنگ‌طلب طالبان» مبارزه کنند.

سرور دانش نوشته است: «امروز مسوولیت ملی همه‌گی ما ایجاب می‌کند که در مقابل بی‌باکی و بی‌شرمی دشمنان این سرزمین، وحدت صف و وحدت عمل را در اولویت خود قرار دهیم.»

صلاح‌الدین ربانی نیز در با نشر اعلامیه‌ای گفته است که پس از واگذاری پی‌هم شماری از ولسوالی‌ها در ولایت‌های مختلف به‌ ویژه در ولایت‌های شمال کشور به طالبان، جرقه‌های امید در گوشه‌ و کنار کشور نوید مقاومت و ایستاده‌گی می‌دهد.

ربانی گفته است که کشور وارد مرحله حساس بازی‌های استخباراتی شده و توطیه‌های خطرناکی در کمین مردم نشسته است.

صلاح‌الدین ربانی از فرماندهان جمعیت در حوزه جنوب‌غرب کشور خواسته است که تحت رهبری اسماعیل خان صف‌ «واحد و فشرده» را در مقابل «دشمن قسم‌خورده» مردم شکل بدهند.

 او از سایر فرماندهان حزب جمعیت نیز خواسته است که در امر عقب‌زدن دشمن و شکستن صفوف آنان و خنثاکردن توطیه‌های ظالمانه دشمنان مردم با هر امکاناتی‌که دارند، در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی قرار بگیرند و نگذارند که دست‌آوردهای ۲۰ سال اخیر قربانی‌ این توطیه‌های دشمنان مردم افغانستان شود.

صلاح‌الدین ربانی از نهادهای مسوول امنیتی نیز خواسته است که تمام امکانات را در اختیار نیروهای مردمی قرار دهند تا از ارزش‌ها و شهرها دفاع کنند.

رییس حزب جمعیت در پایان تأکید کرده است که جنگ راه حل نیست و هیچ گروهی نمی‌تواند از طریق نظامی بر افغانستان مسلط شود و حکومت کند و همه باید به صلح تن دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.