• انتشار: 15 دسامبر 2019
  • ساعت: 16:24
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 40005
پرینت

سرور دانش: روند رسیدگی به پرونده های فساد باید تسریع شود

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که بررسی دوسیه‌های فساد با کندی به پیش می‌رود.

آقای دانش امروز یکشنبه (۲۴ قوس) در کنفرانس سالانه مبارزه با فساد در کابل، از کندی در روند بررسی دوسیه‌های فساد اداری در ارگان‌های عدلی وقضایی انتقاد کرد.

آقای دانش گفت سرعت لازم در بررسی قضایای فساد در ارگان‌های عدلی وقضایی وجود ندارد و پرونده‌های زیادی در این نهادها مراحل بررسی خود را سپری نکرده‌اند.

او خواستار تسریع روند بررسی این گونه قضایا در نهادهای عدلی و قضایی شده و بر ضرورت استقلالیت و عدم مداخله در این نهادها برای کاهش فساد در چوکات دولت تاکید کرد.

آقای دانش همچنان بر تدوین مقرره‌ای موسوم به “اعاده دارایی‌های غیر قانونی” در حکومت اشاره کرده گفت که این مقرره که زمینه استرداد دارایی غیرقانونی افراد به حکومت را مساعد خواهد کرد آماده تصویب است.

معاون دوم ریاست جمهوری تمرکز روی سیستم ثبت دارایی‌های دولت و وادارکردن مقام‌های بلند رتبه به حسابدهی در مورد دارایی‌های شان را از دیگر میکانیزم‌های موثر در کاهش فساد خواند.

به گفتۀ او، سیستم یاد شده با یافتن موثریت لازم باید مقام‌های دولتی را نسبت به دارایی‌های شان پاسخگو ساخته و دارایی‌های غیرقانونی را به اموال دولت مسترد کند؛ به باور وی، این اقدام تمام کارمندان ادارات عامه را از حیف و میل اموال دولتی باز خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.