• انتشار: 11 سپتامبر 2018
  • ساعت: 21:07
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29177
پرینت
در دیدار نماینده خاص ملل متحد

سرور دانش خواستار بررسی نسل کشی هزاره ها در سازمان ملل شد

محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در دیدار با تادامیچی یاماماتو، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان از وی خواست که شورای امنیت این سازمان کشتار هدفمند هزاره ها در افغانستان را به صورت مستقل بررسی کند.

آقای دانش چهارشنبه گذشته بعد از حمله به یک باشگاه ورزشی در کابل که ۲۶ کشته و ۹۰ زخمی به جا گذاشت، در پیامی گفته بود که “کشتار مردم غرب کابل دیگر حادثه نیست بلکه یک امر کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده است”.

غرب کابل، منطقه عمدتا هزاره نشین در کابل پایتخت افغانستان است که در این اواخر شاهد حملات مرگباری بوده است. مسئولیت این حملات را نیز گروه داعش به عهده گرفته بود.

امروز سه شنبه ۲۰ سنبله آقای دانش در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل هم این حملات را هدف‌مندانه خوانده و گفت این مسئله باید به صورت مستقل و جدا از بحث امنیت و مسایل سیاسی افغانستان در سازمان ملل متحد و به خصوص شورای امنیت بررسی شود.

براساس خبرنامه دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری افغانستان آقای یاماماتو ضمن ابراز نگرانی از حمله بر شهروندان عادی این کشور گفته که از نهادهای مربوطه سازمان ملل متحد از جمله شورای حقوق بشر این سازمان خواهد خواست تا موضع خود را در این زمینه روشن کنند.

آقای یاماماتو به معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان :اطمینان داده که مطالبه او را با مسئولان اصلی شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح خواهد کرد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.