• انتشار: 12 اکتبر 2017
  • ساعت: 12:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25047
پرینت
رئیس ارتش پاکستان:

سرنوشت پاکستان، افغانستان و هند به هم گره خورده است

جنرال قمرجاوید باجوه رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان می گوید که سرنوشت کشورهای افغانستان، پاکستان و هند به طور پیچیده ای به هم گره خورده است.

جنرال قمرجاوید باجوه رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان روز گذشته در جریان سیمناری با موضوع تاثیر متقابل اقتصاد و امنیت گفت که سرنوشت کشورهای افغانستان، پاکستان و هند به طور پیچیده ای به هم گره خورده است.

رئیس ارتش پاکستان این سه کشور را به یک کشتی تشبیه کرد و گفت که این سه کشور یا به طور مشترک در دریا غرق می شوند و یا می توانند شناور بمانند.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام ارشد نظامی پاکستان مطرح می گردد که روابط سه کشور همواره با تنش های زیادی روبرو بوده است.

مقامات افغانستان و هند معتقدند که تروریستان با استفاده از پناهگاه هایشان در خاک پاکستان حملات شان را علیه این دو کشور طرح ریزی می کنند و از حمایت حلقات خاصی در درون نظام و دولت پاکستان برخوردار می باشند.

جنرال باجوه در همین حال چندی پیش به کابل سفر داشت و با مقامات ارشد کشورمان از جمله محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور دیدار کرد.

بسیاری از کارشناسان این دیدار آقای باجوه از کابل را نقطه عطفی برای مناسبات کابل- اسلام آباد عنوان کردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش با اعلام استراتژی جدید کشورش برای جنوب آسیا و افغانستان گفت که آمریکا از این پس با پاکستان رویکردی متفاوتی خواهد داشت، زیرا پاکستان به گروه های تروریستی به شمول طالبان و شبکه حقانی پناهگاه های امن می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.