• انتشار: 12 جولای 2019
  • ساعت: 01:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35823
پرینت

سرنوشت صدها خانواده آواره در جوزجان چه می شود؟

طالبان توانایی جنگ رو دررو را ندارند و به همین دلیل غیرنظامیان را سپر و خانه‌های‌شان را سنگر ساخته‌اند.

ملا امرالدین دانش‌جو، عضو شورای ولایتی جوزجان می‌گوید، طالبان پس از وضع تحریم اقتصادی علیه نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی مردیان این ولایت، از چهار استقامت بالای مرکز این ولسوالی یورش بردند.

به گفتۀ او، در نتیجۀ این درگیری‌ها که از سه روز به این‌سو ادامه دارد، تاکنون یک هزار خانواده آواره شده‌اند و در وضعیت بدی بسر می‌برند.
آقای دانش‌جو هشدار می‌دهد که وضعیت در مرکز این ولسوالی نگران کننده و فاجعه بار است و حکومت تا کنون هیچ اقدام چشم‌گیری برای عقب‌زدن حملات طالبان انجام نداده است.
شماری از باشنده‌گان ولسوالی مردیان که به تازگی به ولسوالی آقچه رسیده‌اند، از ترس گروه طالبان و دولت حاضر به گفت‌وگوی رسمی نمی‌شوند، اما می‌گویند، هر دو طرف درگیر جنگ سبب شده‌اند تا آنان خانه‌های‌شان را ترک کنند.

اما عبدالواحد وجدان، فرمانده پولیس ‌جوزجان به سلام‌وطندار می‌گوید، این خانواده‌ها پس از آن از ولسوالی مردیان آواره شدند که طالبان منازل مسکونی آنان را سنگر ساخته‌بودند.
او می‌افزاید، طالبان توانایی جنگ رو دررو را ندارند و به همین دلیل غیرنظامیان را سپر و خانه‌های‌شان را سنگر ساخته‌اند.
ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان با ارسال پیامی به رسانه‌ها موضوع استفاده از منازل مسکونی را به عنوان سنگر رد می‌کند و می‌گوید، این ادعای مسئولان امنیتی جوزجان حقیقت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.