• انتشار: 31 ژانویه 2017
  • ساعت: 18:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18214
پرینت

سرمای شدید جان ۴۷ تن را در فاریاب گرفت

مقام ها در ولایت جوزجان گفته اند که سرمای شدید و برفباری فراوان و مسدود شدن راه ها جان ۴۷ تن را در ولسوالی درزاب جوزجان گرفته است.

اما وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث رقم تلفات در جوزجان را تایید نمی‌کند و می‌گوید تحقیقات در این رابطه جریان دارد. عمر محمدی، سخنگوی این وزارت گفت: «ما راپور رسیدگی به حوادث ولایت جوزجان را با خود داریم؛ اما تلفاتی را که گفته می‌شود ما تایید نمی‌کنیم.»

براساس اظهارات مسئولان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، در نتیجه بارندگی‌های زمستانی، ۳۳ خانه به صورت کامل تخریب شده و خساراتی نیز به مردم وارد شده است. این اداره کشته شدن ۳۳ تن در ۱۷ ولایت و زخمی شدن ۲۴ تن دیگر در اثر سرما و برفباری را تایید می‌کند.

اما رحمت الله حشر، ولسوال درزآب به خبرگزاری «دی پی ای» گفته که در سه هفته اخیر، ۴۷ تن در این ولسوالی از شدت سرما و برفباری جان داده اند.

باشندگان کشور در دو هفته اخیر شاهد برفباری‌ها و سردی شدید در شماری از ولایات بود. این در حالیست که هزاران تن از بیجاشدگان داخلی و عودت کنندگان در زیر خیمه‌ها زندگی می‌کنند.

این در حالی است که حکومت پیش از شروع زمستان از آمادگی‌ها برای رسیدگی به حوادث خبر داده بود و حالا نیز می‌گوید برای کمک به مردم آمادگی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.