• انتشار: 14 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:05
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40859
پرینت

سرمای بی سابقه در پاکستان جان ۴۶ تن را گرفت

اداره ملی مبارزه با حوادث پاکستان می گوید که در اثر ریزش برفباری های سنگین در ایالت بلوچستان و حوادث ناشی از آن، تاکنون ۲۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

افزایش سرمای بی سابقه در هفته‌های اخیر در برخی مناطق پاکستان منجر به کشته شدن دست کم ۴۶ تن گردیده است.

رسانه های پاکستان امروز سه شنبه گزارش داده اند برفباری های سنگین در مناطق سردسیر این کشور به ویژه ایالت “گلگیت-بلتستان، کشمیر و بلوچستان” ره های رفت و آمد بین شهری مسدود، گرفتاری گردشگران در برف و بوران و اعلام وضع اضطراری در برخی از این مناطق شده است.

اداره ملی مبارزه با حوادث پاکستان می گوید که در اثر ریزش برفباری های سنگین در ایالت بلوچستان و حوادث ناشی از آن، تاکنون ۲۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

بر اساس گزارش ها در نتیجه کاهش بی سابقه دما باعث لغو ده ها پرواز داخلی در پاکستان شده و ادامه این وضع، زندگی مردم را فلج کرده است.

در پی باران های بی وقفه در شهر “لاهور” و ریزش برف در منطقه “آزاد کشمیر” پاکستان نیز ۱۶ نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

مناطق شمالی پاکستان در روزهای اخیر شاهد بارش سنگین برف بود اما سایر شهرها مانند اسلام آباد، پیشاور، لاهور، راولپندی و مناطق مختلف ایالات بلوچستان و سِند نیز شاهد سرمای خشک و سوزناک است.

افزایش سرمایی بی سابقه در این کشور با افزایش مواد سوخت به ویژه گاز نیز به همراه بود است.

کشور پاکستان با فرا رسیدن فصل زمستان سخت ترین سرما را از نظر کمبود گاز پیش رو دارند.

حتی مردم ساکن شهر اسلام آباد، پایتخت این کشور که نسبت به سایر شهرها، از امکانات نسبتا ًبهتری برخوردار است، در فصل سرما با کمبود شدید گاز مواجه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.