• انتشار: 3 ژانویه 2020
  • ساعت: 10:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40458
پرینت
سپاه پاسداران ایران:

سردار سلیمانی در حمله آمریکایی ها در عراق به شهادت رسیده است

سپاه پاسداران ایران با انشار اعلامیه ای گفت:«سردار قاسم سلیمانی در حمله امریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیده است.»

در اعلامیه سپاه پاسداران ایران آمده است:« در حمله نیروهای آمریکایی چند تن از همراهان سردار سلیمانی و تعدادی از فرماندهان الحشد الشعبی نیز به شهادت رسیده اند.»

سپاه پاسداران در اطلاعیه خود آورده است: «سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید.»

این در حالی ست که رسانه های عراق بامداد امروز جمع از حمله هوایی آمریکا به اهدافی در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد خبر دادند.

تلویزیون ملی عراق اعلام کرد در این حمله سردار سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، و ابومهندس، معاون الحشد الشعبی، کشته شده اند.

در این حمله در نزدیکی فردگاه بین المللی بغداد دو موتر(خودرو) مورد هدف قرار گرفت و چندین کشته برجای گذاشت.

به نقل از رسانه های عراقی سردار سلیمانی و ابومهندس از جمله کسانی بودند که در این حمله هوایی آمریکا کشته شدند.

خبرگزاری رویترز هم به نقل از «احمد الاسدی»، یک سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی عراق نیز با تایید این خبر گفت معاون نیروهای بسیج مردمی عراق موسوم به الحشدالشعبی در حمله هوایی نیروهای امریکایی کشته شده است.

الحمد الاسدی گفت: «دشمن آمریکایی و اسرائیلی مسئول قتل دو مجاهد، ابو مهدی المهندس و قاسم سلیمانی هستند.»

وزارت دفاع آمریکا نیز در واکنش به این حمله با صدرو بیانیه ای اعلام کرد ارتش آمریکا به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به کارونن سردار سلیمانی و نیروهای الحشد الشعبی حمله کرده است.

در بیانیه وزارت دفاع امریکا آمده است:« ارتش آمریکا به دستور رئیس‌جمهور با کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام دفاعی قاطعی برای حراست از پرسنل آمریکا در خارج از کشور انجام داده است..»

پنتاگون در ادامه این بیانیه در ادعایی بی‌اساس گفته سردار سلیمانی در حال طراحی برنامه‌هایی برای حمله به دیپلمات‌ها و نیروهای آمریکا در عراق و سراسر منطقه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.