• انتشار: 31 اکتبر 2017
  • ساعت: 10:08
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 25327
پرینت

سرباز آمریکایی بخاطر ترک وظیفه در افغانستان احتمالا حبس ابد می شود

«باو برگداهل» سرباز آمریکایی در افغانستان که در سال ۲۰۰۹ وظیفه اش را ترک کرده بود و جان چندین سرباز دیگر را به خطر انداخت، احتمالا به حبس ابد محکوم می گردد.

این سرباز آمریکایی روز گذشته در دادگاهی در ایالت کارولیانی شمالی آمریکا از سربازانی که در سال ۲۰۰۹ در جریان جستجوی او پس از ترک وی از وظیفه زخمی شده بودند، عذرخواهی کرد.

وی گفت: “من اشتباه وحشتناکی کردم. گفتن متاسفم کافی نیست.”

قاضی «جفری نانس» قاضی دادگاه این سرباز آمریکایی گفت که با وجود اینکه دونالد ترامپ در دوران کمپاین ریاست جمهوری اش از این سرباز به عنوان خاین نام برده بود و خواهان اعدام او شده بود، اما این سرباز محاکمه ی منصفانه ای را تجربه خواهد کرد.

وی افزود که لعن و محکوم کردن دونالد ترامپ تاثیری روی قضاوت وی برای این سرباز آمریکایی نخواهد داشت.

«باو برگداهل» در دادگاهی در ۱۶ اکتبر بخاطر ترک وظیفه و رفتار ناشایست در مقابل دشمن گناهکار شناخته شد و احتمالا محکومیت وی تا حبس ابد باشد.

او در ماه جون سال ۲۰۰۹ پس از اینکه از پست خود در ولایت پکتیا فرار کرد، توسط گروه طالبان به اسارت گرفته شد.

وی چندین سال را در اسارت طالبان بود تا اینکه در نهایت در ماه می سال ۲۰۱۴، نیروهای آمریکایی در افغانستان با تبادل ۵ زندانی طالبان که در زندان گوانتامو بودند، او را از اسارت طالبان آزاد کردند.

گرچه در ابتدا برای او در کاخ سفید مراسم استقبال برگزار شد، اما بعدها او را متهم به ترک وظیفه و رفتار ناشایست در مقابل دشمن کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.