• انتشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۰۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25181
پرینت

سران روسیه و ناتو در خصوص وضعیت افغاستان با یکدیگر گفتگو می کنند

ضمیر کابلوف فرستاده ویژه روسیه برای افغانستان گفته است که کشورش هفته آینده در بروکسل پایتخت بلجیم با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در خصوص بحران افغانستان گفتگو می کند.

ضمیر کابلوف فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه برای افغانستان امروز (چهارشنبه) گفت که هفته آینده نمایندگانی از کشورش در بروکسل پایتخت بلجیم با مقامات ناتو دیدار می کند و قرار است در خصوص بحران افغانستان با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند.

ضمیر کابلوف همچنین گفت که وی ارزیابی های کشورش از وضعیت افغانستان و پتانسیل های آینده این ارزیابی ها را به شورای روسیه-ناتو اعلام می کند.

این دیدار میان روسیه و ناتو در حالی قرار است صورت بگیرد، که گروه طالبان فعالیت های شورشیان خود را در سراسر کشور افزایش داده، و از سویی چندی پیش یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به نقل از یک تن از مقامات طالبان نوشت که این گروه ماهانه از طالبان ۲٫۵ میلیون دالر کمک مالی دریافت می کند، تا تلاش های کشورهای غربی در افغانستان را تحلیل دهند.

آمریکا نیز پیش تر روسیه را متهم کرده بود که به طالبان کمک های مالی و سلاح می دهد.

روسیه اما این اتهامات را رد کرده و گفته بود که تنها بر سر مسایل اطلاعاتی با طالبان ارتباط دارد.

در همین حال، این کشور هم آمریکا را متهم می کند که در دوران جنگ های داخلی و هجوم شوروی به افغانستان، طالبان را حمایت می کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.