اجتماعیِتیتر یک

سرانجام پاکستان اجازه عبور گندم های کمکی هند به افغانستان از خاک خود را داد

وزارت خارجه پاکستان امروز جمعه ۱۲ قوس اعلام کرد که با تصمیم نخست وزیر این کشور به گندم های اهدایی هند به افغانستان اجازه عبور از خاک پاکستان داده می شود؛ تنها شرط این است که این گندم ها باید توسط لاری های افغانستان منتقل شوند.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه ای افزوده که این تصمیم به کاردار سفارت هند در این کشور اعلام شده تا اقدامات مقتضی روی دست گرفته شود.

به دنبال تحولات سیاسی اخیر در افغانستان و وقوع بحران انسانی، هند تصمیم گرفت که به مقدار ۵۰ هزار تن گندم و مقداری تجهیزات صحی به افغانستان کمک کند.

این کشور اما اعلام کرد که به دلیل برخی مسایل این کمک ها باید از طریق زمینی و از خاک پاکستان عبور کرده تا به افغانستان برسد.

این موضوع تبدیل به چالشی میان دو کشور شده بود و دهلی نو مقام ها در اسلام آباد را متهم می کردند که پاکستان نباید مسئله حمایت های بشردوستانه به افغانستان را در این برهه زمانی سیاسی کند و بدون شرط باید اجازه عبور بدهد.

پاکستان اما گفته بود که به لاری های هندی اجازه عبور نخواهد داد و باید این گندم ها یا با لاری های پاکستانی و یا در نهایت توسط لاری های افغان منتقل گردند و هزینه حمل آنها را نیز دهلی نو پرداخت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا