برگزیده هاسیاست

سرانجام جنرال دوستم به شبرغان رسید

قرار است معاون اول ریاست جمهوری در دوران اقامت شان در شهر شبرغان «چگونگی اوضاع امنیتی در شمال را بررسی‌‌ کند، با اقشار مختلف مردم پیرامون پروسه ی صلح و دورنمای آن و تعیین آجندای مشخص برای نشست های آینده در دوحه و سمرقند گفت‌وگو و روی ایجاد شورای ملی گفت‌وگو» مشورت‌های لازم را انجام دهد.
معاون اول ریاست جمهوری همچنان در دیدار هایش با مسئولین امور در شمال از وقوع سیلاب های اخیر در کشور ابراز تاسف نمود و پس از بررسی وضعیت، از آنان خواست تا هرچه زود تر به آسیب دیدگان سیلاب‌ها کمک های لازم صورت گیرد.

جنرال دوستم، رهبر و بنیانگذار حزب جنبش ملی، که از ازبکستان به شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ رسیده بود با مقامات ولایتی در بلخ دیدار و گفت‌وگو نمود.

جنرال دوستم در مزار شریف با قوماندان امنیه‌ی تازه تققر یافته‌ی ولایت بلخ، قوماندان قول اردوی شاهین، رئیس امنیت ملی آن ولایت بلخ و سرکنسول ترکیه در شهر مزار شریف دیدار و گفت‌و‌گو نمودند.

«بررسی اوضاع امنیتی، تأمین هرچه عاجل امنیت در صفحات شمال و شمال‌شرق کشور، پروسه‌ی صلح، تشویق و ترغیب مردم برای انتخابات آینده، ارزیابی جدی و همه جانبه‌ی آسیب دیدگان سیلاب های اخیر و بیجا شدگان» از محورهای اصلی گفت‌وگوی دوستم با مقامات ولایتی در مزار شریف بود.
جنرال دوستم همچنین از همکاری جامعه‌ی جهانی و کشورهای منطقه برای فراهم نمودن زمینه‌ی اعتماد سازی جهت پیشرفت پروسه‌ی صلح تشکر نمود.
معاون اول ریاست جمهوری همچنین به زیارت آرامگاه حضرت علی(ع) رفت و برای خیر‌ و ‌فلاح مردم افغانستان و ختم جنگ در کشور اتحاف دعا نمود.
این در حالیست که در مسیر شاهراه مزارشریف – شبرغان کاروان حامل جنرال دوستم با چندین کمین از سوی طالبان روبرو شد اما به معاون اول رئیس جمهور آسیبی نرسید.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا