سیاستِتیتر یک

سراج الدین حقانی در سفر به پکتیکا: افغانستان تهدیدی برای دیگر کشورها نیست

سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله طالبان که به ولایت پکتیکا سفر کرده خطاب به مردم این ولایت گفت که امارت اسلامی متعهد به پیمان نامه دوحه می باشد و از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری تهدید صورت نخواهد گرفت.

وزارت داخله امارت اسلامی با نشر ویدئویی گفته است که سراج الدین حقانی سرپرست این وزارت به ولایت پکتیکا سفر کرده و در دیدار با مردم این ولایت گفته است که استقلال در افغانستان با جهاد و فداکاری مردم افغانستان بدست آمده است.

سراج الدین حقانی همچنین گفت که امارت اسلامی در تلاش برای ایجاد یک ارتش و پولیس منظم در افغانستان می باشد.

وی علاوه کرد که امارت اسلامی طالبان به پیمان صلح دوحه پایبند است و هیچ کشوری از سوی افغانستان تهدید نخواهد شد.

ظاهرا آقای حقانی این را در واکنش به گزارش های اخیر که برخی رسانه ها از مصاحبه وی با شبکه تلویزیونی الجزیره بازتاب داده بودند، مطرح کرده است.

چندی پیش برخی رسانه ها به نقل از مصاحبه وی با شبکه الجزیره گزارش کردند که او گویا در این مصاحبه امریکا را تهدید کرده که اگر امارت اسلامی را به رسمیت نشناسد، تهدید علیه آنها برداشته نخواهد شد.

مقام های طالبان اما در واکنش به این گزارش ها گفتند که سراج الدین حقانی چنین صحبتی با الجزیره نکرده و رسانه ها به صورت مغرضانه، گفته های او را تحریف کرده اند.

گفتنی است که صورت سراج الدین حقانی همچنان در ویدیویی که از سوی وزارت امور داخله طالبان از سفر وی به پکتیکا منتشر شده، مات شده است.

سراج الدین حقانی از سوی پولیس فدرال امریکا تحت تعقیب است و هر گونه اطلاعات منجر به دستگیری وی ۱۰ میلیون دالر پاداش دارد.

ویدیوی سفر سراج الدین حقانی به ولایت پکتیکا را تماشا کنید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا