اقتصادِتیتر یک

سراج الدین حقانی با هزینه شخصی برق وارداتی را به فرودگاه خوست وصل کرد

طالبان می گویند که سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله با صرف ۹٫۵ میلیون افغانی از هزینه شخصی اش برق وارداتی را به میدان هوایی بین المللی خوست متصل کرد، اما در مورد منبع تامین این پول توسط حقانی چیزی نگفته اند.    

محمد جلال از اعضای ارشد طالبان در توییتی امروز (یکشنبه ۳ دلو) نوشته است که با هزینه شخصی سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله امارت اسلامی لین برق وارداتی به میدان هوایی خوست متصل گردید.

وی گفته است که این پروژه ۳٫۵ مگاوات برق را به میدان هوایی خوست متصل می کند که با هزینه ۹٫۵ میلیون افغانی معادل حدودی «۹۰ هزار دالر امریکایی» طی مدت ۲۵ روز تکمیل و امروز به بهره برداری رسید.

آقای جلال اما در خصوص این که آقای سراج الدین حقانی این پول را از کجا تامین کرده چیزی نگفته است.

معاش یک ماهه هر سرپرست وزیر کابینه امارت اسلامی حدود ۱۳۷ هزار افغانی تعیین گردیده است، که بدین ترتیب، برای پرداخت ۹٫۵ میلیون افغانی جهت تکمیل پروژه مذکور، سراج الدین حقانی باید معادل معاش بیش از ۶۹ ماه خود را پرداخت کرده باشد.

سراج الدین حقانی همچنین چند روز پیش مبلغ ۶۰۰ هزار افغانی را به خانواده زینب عبداللهی که در تیراندازی اشتباهی افراد طالبان در منطقه دشت برچی شهر کابل کشته شده بود پرداخت کرد.

تاکنون اطلاعات زیادی از سراج الدین حقانی به عنوان رهبر شبکه حقانی در رسانه ها منتشر نشده است، حتی چهره او نیز برای بسیاری از رسانه ها جای سوال است.

وی توسط اداره پولیس فدرال امریکا تحت تعقیب است و جایزه ای ۱۰ میلیون دالری برای اطلاعات منجر به دستگیری او تعیین شده است.

گرچه سراج الدین حقانی خود چند روز پیش در صحبت با الجزیره، وجود شبکه حقانی و حضور خود را در شبکه ای با چنین نام رد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا