سیاست

سراج الدین حقانی اجازه نشر تصویر کامل خود را داد

سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله طالبان برای اولین بار پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تسلط دوباره امارت اسلامی بر افغانستان اجازه نشر تصویری کامل بدون مات شدگی صورت خود را داد.

سراج الدین حقانی امروز (شنبه ۱۴ حوت) در مراسم سیزدهمین دور از فراغت افسران از آکادمی پولیس کابل اشتراک کرد و برای اولین بار پس از حاکمیت مجدد طالبان بر افغانستان چهره اش را نشان داد.

طی این مدت و با وجود آنکه حقانی در شماری از جلسات رسمی امارت اسلامی و یا با مقام های خارجی دیدار داشت، اما هیچ گاه صورت وی منتشر نمی گردید و صورت او در عکس ها یا به صورت مات شدگی بود و یا این که از پشت سر او عکس گرفته شده بود.

او در این مراسم گفت: «یگانه آرزوی ما این بود که در خاک خود یک نظام اسلامی داشته باشیم و تحت سلطه دیگران قرار نگیریم.»

وی همچنین خطاب به نیروهای امنیتی طالبان گفت که در قسمت اجرای وظیفه با مردم از دقت و برخورد نیک کار بگیرند و اگر مشکلی در حین اجرای وظایف شان پیش آمد با بزرگان و علمای محل مشورت کنند.

سراج الدین حقانی همچنین خطاب به افغان هایی که به خارج از کشور رفته اند گفت که می توانند به افغانستان برگردند و براساس عفو عمومی اعلام شده هیچ تهدیدی متوجه آنان نیست.

گفتنی است که پیش از آنکه طالبان کابینه خود را پس از سقوط دولت جمهوریت اعلام کند، جایزه دستگیری سراج الدین حقانی توسط پولیس اف بی آی امریکا پنج میلیون دالر بود، اما پس از آن این مبلغ به ده میلیون دالر افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا