امنیت و جرایم

سخنگوی پیشین تحریک طالبان پاکستان در افغانستان کشته شد

محمد خالد خراسانی، سخنگوی پیشین تحریک طالبان پاکستان، توسط مردان مسلح ناشناس در افغانستان کشته شد.

منابعی از طالبان پاکستان اعلام کردند محمد خالد خراسانی روز گذشته در ولایت ننگرهار توسط مردان مسلح ناشناس و با شلیک مرمی کشته شده است.

دو فرمانده ارشد تحریک طالبان پاکستان به شرط افشا نشدن نامشان به «نیوز اینترنشال» گفتند محمد خالد خراسانی توسط تیراندازان ماهر و با شلیک به سرش کشته شده است.

این فرماندهان طالبان افزودند به نظر می رسد شلیک کنندگان به محمد خالد از او عکس گرفته در رسانه ها پخش کرده اند.

محمد خراسانی، سخنگوی کنونی تحریک طالبان پاکستان، گفت آنها مصروف جمع آوری اطلاعات در مورد کشته شدن سخنگوی پیشین خود می باشند و اطلاعات را با رسانه ها در میان خواهند گذاشت.

گفته می شود محمد خراسانی که نام اصلی او خالد بلتی می باشد یکی از خطرناکترین تروریست‌های تحت تعقیب نهاد‌های امنیتی پاکستان در افغانستان بود.

خالد بلتی از دید پاکستان بزرگترین دشمن صلح و امنیت در این کشور به حساب می آمد.

«خالد بلتی» در سال‌های گذشته یک گروه تروریستی در منطقه میرانشاه در شمال غرب پاکستان را تشکیل داد، اما پس از موفقیت عملیات «ضرب عضب» از سوی ارتش پاکستان برای پاکسازی مناطق مذکور، وی به افغانستان گریخت و پس از مرگ «شاهد الله شاهد» به عنوان سخنگوی تحریک طالبان پاکستان شناخته می‌شد.

گفته می‌شود وی که در متحد کردن جناح‌های مختلف تحریک طالبان پاکستان نقش داشت با همکاری مفتی نور، ولی محسود، رئیس تحریک طالبان پاکستان عملیات‌های تروریستی را در خاک پاکستان را طراحی می‌کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا