• انتشار: 24 آگوست 2015
  • ساعت: 18:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 1946
پرینت

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی استعفا داد

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، برآنچه که وی موجودیت فساد گسترده، اختلاس و بی کفایتی در رهبری این وزارت خواند، استعفا داد.

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز (دوشنبه) طی کنفرانس مطبوعاتی، به دلیل آنچه خودش موجودیت فساد گسترده مالی و اداری؛ ضعف در رهبری و اختلاس در این وزارت میخواند، از مقامش کناره گیری کرد.

رحیمی گفت: ضعف در رهبری این وزارت سبب شده است که عواید این وزارت و محدوده تحت پوشش مخابراتی در کشور کاهش یابد.

او افزود: قبلاً وزارت مخابرات موفق شده بود تا ۹۰ درصد خاک کشور را تحت پوشش تلفن و بیش از ۵۰ درصد را تحت پوشش انترنت قرار دهد، اما اینک ساحه تحت پوشش این وزارت در هر دو بخش فوق العاده کاهش یافته است.

رحیمی ادامه داد، رهبری ضعیف در وزارت سبب شده است تا وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در قسمت های ماهواره، شرکت مخابراتی سلام و تلویزیون دیجیتالی میلیون ها دالر ضرر کند.

به گفته آقای رحیمی، بعضی اشخاص مفسد در این وزارت با شرکت های مخابراتی خصوصی همکاری نموده اند و در تضعیف و ناکامی شرکت مخابراتی سلام که یک شرکت دولتی می باشد، کار می کنند.

او افزود: شرکت های مخابراتی خصوصی دوست ندارند که با شرکت مخابراتی سلام رقابت کنند، از همین رو در تضعیف و ناکامی آن کوشش می کنند.

به گفته وی، ۶۵ میلیون دالر برای شرکت مخابراتی سلام سرمایه گزاری شده بود که اکنون به هدر رفته است.

او افزود: مردم دیگر سیم کارت های شرکت مخابراتی سلام را نمی خرند و کارت های اعتباری/ کریدیت آن نیز در فروشگاه های شهر موجود نمی باشد.

رحیمی، خاطر نشان ساخت که هم اکنون ۲٫۵ میلیارد دالر امریکایی در بخش مخابرات در کشور سرمایه گذاری شده است و اگر وضعیت به همین منوال به پیش برود، صدمه جدی بر پیکره مخابرات وارد خواهد شد.

سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی هم چنان یاد آور شد که افرادی در وزارت مخابرات در قسمت جریمه های شرکت های مخابراتی نیز کار کرده اند و میلیون ها افغانی جریمه را از شرکت ها معاف نموده اند.

این اولین بار است که یک مقام دولتی به دلیل فساد اداری و مالی از مقامش استعفا می دهد.

وی تصریح نمود که در استفعای وی هیچگونی فشاری بر وی وارد نشده است و خودش به دلیل موجودیت فساد مالی و اداری در این وزارت، استعفا داده است.

او افزود که وی ۲۰ روز قبل استعفای خود را اعلام نموده است، ولی رهبری این وزارت استعفای وی را رد کرده است.

این در حالی است که در گذشته ها نیز گزارش هایی مبنی بر موجودیت فساد در این وزارت به نشر رسیده بود و اینکه چرا حالا آقای رحیمی استعفا میدهد معمای مبهمی می باشد.

گمانه زنی هایی نیز وجود دارد که بعد از تعیین وزیر جدید مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امکان عزل آقای رحیمی می رفت و وی بدلیل امتیاز گیری، خودش استعفا داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.