امنیت و جرایم

سخنگوی طالبان گزارش ها درباره تیرباران غیرنظامیان در بلخاب را رد کرد

ذبیح الله مجاهد سخنگوی عمومی طالبان در واکنش به گزارش ها درباره تیرباران غیرنظامیان در ولسوالی بلخاب از سوی نیروهای طالبان، گفته است که این گزارش ها حقیقت ندارد و مردم در آرامش و امنیت بسر می برند.

آقای مجاهد در توییترش نوشته است در ولسوالی بلخاب به کسی ظلم و ستم نشده و تبلیغات درباره تلفات غیرنظامیان در این ولسوالی حقیقت ندارد.

این درحالیست که پیش تر سازمان عفو بین الملل اعلام کرد نگران اعدام های خودسرانه و آسیب رساندن به غیرنظامیان در بلخاب است و از طرف های درگیر خواست تا قواعد جنگی را رعایت کرده و از آسیب رساندن به غیرنظامیان جلوگیری نمایند.

جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود نیز در خبرنامه ای گفته است که نیروهای طالبان پس از ورود به مرکز ولسوالی بلخاب وارد منازل مسکونی شده و شماری از غیرنظامیان را تیرباران کرده اند.

ولسوالی بلخاب در ولایت سرپل طی دست کم پنج روز گذشته شاهد درگیری های مسلحانه میان نیروهای طالبان و افراد وابسته به مولوی مهدی مجاهد از فرماندهان هزاره تبار ناراضی طالبان بوده است.

منابع محلی از ولسوالی بلخاب می گویند که نیروهای طالبان پس از عقب نشینی افراد مولوی مهدی وارد این ولسوالی شده و برخی غیرنظامیان را تیرباران کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا