امنیت و جرایم

سخنگوی طالبان: داعش در افغانستان نمی تواند خطر ایجاد کند

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان می‌گوید، انفجارهای اخیر ننگرهار، آخرین حملات گروه داعش در افغانستان خواهد بود.

سخنگوی طالبان امروز (سه‌شنبه، ۳۰ سنبله)، در یک نشست خبری گفت داعش مانند سوریه و عراق در افغانستان حضور دارد؛ اما ممکن است شماری از شهروندان افغانستان «فکر» داعش را پذیرفته باشند.

به گفته او، تلاش برای جلوگیری از فعالیت داعش جریان دارد و این گروه حمایت مردمی ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند تهدید یا خطر ایجاد کند.

گزارش شده است در پیوند به انفجارهای ننگرهار شماری از افراد بازداشت شده‌اند.

شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، در روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته جاری شاهد انفجارهای مکرر بود که گزارش شد موترهای حامل طالبان را هدف قرار داده است.

براساس گزارش‌ها، در این انفجارها، دست‌کم هشت نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند که شامل غیرنظامیان نیز می‌شدند.

گروه داعش، مسوولیت انفجارهای اخیر علیه طالبان در شهر جلال‌آباد را برعهده گرفته است. سایت اعماق وابسته به داعش مدعی شده است که در این حملات حدود ۳۵ عضو طالبان کشته شده‌اند.

داعش پس از اعلام موجودیت خود در افغانستان، ننگرهار را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد. نیروهای امریکایی در آخرین مورد، حمله‌ هوایی را در ننگرهار اجرا و اعلام کردند که طراح حمله انتحاری مرگ‌بار گروه داعش در میدان هوایی کابل را کشته‌اند. این حمله در جریان عملیات تخلیه کابل که از سوی امریکا مدیریت می‌شد، انجام شد و در اثر آن نزدیک به ۲۰۰ تن، از جمله ۱۳ نظامی امریکایی کشته شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا