امنیت و جرایم

سخنگوی طالبان: خاشه جوان طنز پرداز نبود بلکه قومندان پوسته ارغنداب بود

مجاهد می‌گوید وی ۲۰ سال اسلحه آمریکایی به دست داشته و در ویدیوهایی که شبکه‌های اجتماعی موجود است خاشه مسلح و از نیروهای آمریکا بوده و علیه ما در جنگ دخیل بود.

گفتنی است که مقام‌های محلی در قندهار یکم اسد خبر دادند که طالبان نظر محمد معروف به «خاشه جوان» را از خانه‌اش بیرون برده و تیرباران کردند.

نظرمحمد از چهره‌های مشهور پولیس در قندهار بود و به دلیل خوش‌طبعی که داشت و فکاهی‌هایی که می‌گفت، در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی پرطرف‌دار بود.

جسد این سرباز پولیس در ولسوالی دند ولایت قندهار در حالی یافت شده است که دستانش به پشت بسته بود.

قابل ذکر است که کشته شدن خاشه جوان واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

شماری از کاربران افغان در رسانه‌های اجتماعی از عدم اعتبار به سخنان طالبان گفته و نوشتند، طالبان افراد را بدون مرتکب شدن جرمی می‌کشند و سپس دست داشتن در قتل را رد می‌کنند.

امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهوری در واکنش به این رویداد در صفحهٔ فیسبوکش نوشت: ویدیوی لحظات قبل از اعدام صحرایی خاشه جوان قندهاری نشان می‌دهد که طالب نه به شریعت پابند است، نه محکمه دارد، نه قانون و نه انسانیت.

احمد رومان عباسی از ورزشکاران کشورمان، در این رابطه نگاشته است: جرم خاشه چه بود؟ به زبان دیگری: بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ. او که طنز می‌گفت، کمیدین بود و مردم را می‌خنداند، چرا باید چنین وحشیانه و بی‌رحم دستگیر و به قتل برسد؟

محمد سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهوری نیز نوشت: تیرباران خاشه یکبار دیگر ماهیت دردمنشانه دشمنان این سرزمین و دشمنی آنان را با فرهنگ و هنر و آزادی و آزادگی به نمایش گذاشت.

رسول ایمان از سینماگران کشور نیز در صفحهٔ فیسبوکش نوشت: کمیدین خوب کشور نظر محمد خاشا را شهید ساختند. حقوق بشر کجاست؟

شماری از کاربران نیز با نگرانی نوشته اند: طالبان فردا تمام مردم افغانستان را بجرم حمایت از خارجی ها و نظام جمهوری اسلامی قتل عام خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا