سیاست

سخنگوی طالبان: امریکا باید در تاریخ تعیین شده افغانستان را ترک کند

 سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر درباره خارج شدن نیروهای خارجی گفت امریکایی ها باید به موقع این کشور را ترک کنند تا از ایجاد مشکلات جدید جلوگیری کنند.

محمد نعیم سخنگوی گروه طالبان گفت: «طالبان عفو ​​عمومی برای مقامات دولتی افغانستان اعلام کرده است. این یکی از مراحل است. ما همچنین در حال انجام گفتگوی مسالمت آمیز برای حل مشکلاتی هستیم که قبلاً وجود داشت. ما با مقامات امریکایی مذاکره کردیم و به توافقی رسیدیم که جهان امروز شاهد آن است. ما در مورد خروج نیروهای خارجی از کشورمان به توافق رسیده ایم. اهداف اصلی و اولین گام های ما گفتگو و راه حل مسالمت آمیز برای هر مشکلی است. این سیاست موفقیت خود را نشان داده است. روند صلح منجر به این شده است که مردم اکنون به هم پیوسته و اختلافات خود را کنار بگذارند.»

او همچنان افزود:« آنچه اتفاق افتاد برای مردم سراسر جهان و برای ما شگفتی بزرگی بود. هیچ کس انتظار نداشت که این اتفاق در حال حاضر و به این سرعت رخ دهد، اما این اتفاق افتاد. اکنون ما باید فکر کنیم و گام های مناسب برای تشکیل دولت برداریم. ما تلاش می کنیم و تمام تلاش خود را برای یافتن فرمول دولت آینده در اسرع وقت انجام می دهیم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا