• انتشار: ۲۸ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۰۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66133
پرینت

سخنگوی طالبان: در نشست مسکو به دنبال حمایت های سیاسی و اقتصاد هستیم

هیات امارت اسلامی حاضر در نشست مسکو تلاش خواهد نمود نظر مثبت کشورهای شرکت کننده که عمدتا کشورهای همسایه افغانستان است را برای کمک های اقتصادی و سیاسی جلب نماید.

ذبیح الله مجاهد سخنگو و معین وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی گفت هیات طالبان در نشست مشورتی مسکو در مورد آینده افغانستان از کشورهای شرکت کننده طلب حمایت های سیاسی و اقتصادی خواهد کرد.  

وی روز سه شنبه به خبرگزاری تاس روسیه گفت:«از کشورهای شرکت کننده در نشست مسکو، کشورهای همسایه، خواهیم خواست به ما به ویژه در بخش های اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک کمک کنند و احساس وظیفه و همکاری با افغانستان را نشان دهند.»

سخنگوی امارت اسلامی طالبان تاکید کرد افغانستان در ثبات و آرامش منطقه نقش کلیدی ایفا می کند و هیات امارت اسلامی قصد دارد در نشست مسکو موضوعات مربوطه را بررسی کند.

مجاهد افزود نشست مسکو روی مسائل اقتصادی و سیاسی و مشکلات امنیتی در منطقه و افغانستان تمرکز خواهد کرد.

باید گفت نشست مسکو در مورد افغانستان امروز چهارشنبه در پایتخت روسیه برگزار شده است. هیات امارت اسلامی به ریاست مولوی عبدالسلام حنفی و امیر خان متقی وزیر امور خارجه و تعدادی دیگر از وزرای این گروه در این نشست شرکت کرده اند.

این سومین دوره فرمت مسکو در مورد افغانستان است که برگزار می شود. فرمت مسکو برای  اولین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی براساس یک مکانیزم شش جانبه مشورتی بین کشورهای روسیه، افغانستان، هند، ایران و پاکستان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.