اجتماعیبرگزیده ها

ساکنان ولسوالی رستاق در تخار: طالبان مردم فقیر را مجبور به دادن غذا برای آنها می کند

تعدادی از باشندگان مرکز ولسوالی رستاق در ولایت تخار به خبرگزاری رها می گویند که طالبان با وجود آن که عواید گزافی را از شهرداری و عشر و ذکات مردم این ولسوالی جمع آوری می کنند، غذای خود را نیز بر مردم فقیر این ولسوالی تحمیل نموده اند.

طبق گفته های آنان، طالبان بالای مردم نوبت غذا تعیین کرده اند و هر شخص مکلف است که در نوبت خود سه وقت غذای طالبان را تهیه نماید.

این ساکنان فقیر ولسوالی رستاق علاوه می کنند که در بعضی از مساجد به جای غذا، ماهانه از هر نمازگزار ۱۵۰ افغانی بخاطر تهیه چوب سوخت و غذای افراد طالبان جمع آوری می گردد.

طبق گفته های این مردم، طالبان ماه گذشته یک بزرگ قومی را نیز بخاطر مخالفت با این دستور طالبان در قریه «گنج» این ولسوالی تیر باران کردند.

در همین حال مولوی «ذبیح الله ابوذر» ولسوال طالبان برای ولسوالی رستاق ولایت تخار می گوید که امارت اسلامی طالبان در مرکز رستاق برای پرسونل خود غذا آماده می کند، ولی در قریه های این ولسوالی، مردم به اندازه توان خود با طالبان کمک می کنند.

همچنین ابوذر ادعای مردم مبنی بر کشته شدن مردی توسط طالبان بخاطر مخالفت با تهیه نکرد غذا برای طالبان را رد می کند و تاکید دارد که شخص مذکور در اثر اختلافات قومی کشته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا