• انتشار: 22 اکتبر 2017
  • ساعت: 09:25
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25230
پرینت

ساکنان مزارشریف در اعتراض به افزایش ناامنی ها در کشور تظاهرات کردند

ساکنان مزارشریف در شمال کشور روز گذشته در اعتراض به افزایش ناامنی ها در سراسر کشور و بخصوص حملات تروریستی اخیر در ولایات مختلف در این شهر تظاهرات به پا کردند.

باز محمد غریب یار رییس شورای عالی صلح ولایت بلخ که در این گردهمایی حضور داشت در این مورد گفت: “ما اعضای شورای عالی صلح ولایت بلخ حملات خونین که بالای نیروهای امنیتی کشور و بویژه اماکن مقدس صورت می گیرد را به شدت محکوم می کنیم. ما از طالبان می خواهیم تا دست از کشتار مردم و پاسداران این کشور بردارند و به پروسه صلح بپیوندند.”

این گردهمایی با حضور مردم، فعالان جامعه مدنی و مقامات محلی در حالی صورت گرفت که حملات خونین در چندین ولایت کشور از جمله پکتیا، کندهار، غزنی و برای دوم در مسجد امام زمان واقع در پایتخت از سوی هراس افگنان به وقوع پیوست.

مردم و فعالان جامعه مدنی در ضمن اشتراک در این گردهمایی اعتراضی می گویند: “دشمنان افغانستان با حمله مجدد بر نمازگزاران مسجد امام زمان واقع در کابل و از طریقه های گوناگون می خواستند تا یکبار دیگر تفرقه را در بین مردم ایجاد کنند اما باید بدانند که ما فرصت این کار را به آنها نمی دهیم و مردم افغانستان باید در حفظ اتحاد و همبستگی شان کوشا باشند.”

این چندمین بار است که باشندگان شهر مزارشریف با گردهمایی های چشمگیر در انتقاد به حملات مرگبار و دهشت افگنی اتحاد شان را به نمایش گذاشته اند و بارها سران حکومت وحدت ملی را به ناکامی و به بی ثبات سازی کشور متهم کرده اند.

قربانیان چند صد نفری حملات سنگین دشمن در کشور احساسات و انتقاد شدید مردم بلخ را نسبت به مسوولین و حکومت به بار آورده است.

ریحانه نیکزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.